لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دانش آشتیانی: برای رفاه معلمان برنامه‌هایی داریم
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه اولویت ما رسیدگی به مناطق محروم و توانمندسازی معلمان است، گفت: جهت رفاه معلمان برنامه‌هایی داریم و زمانی که به نتیجه رسید همه را از آن مطلع خواهیم کرد.
سه شنبه, 17 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فخرالدین دانش آشتیانی در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز قریب شجاعی در زواره با بیان اینکه جهت رفاه معلمان برنامه‌هایی داریم و زمانی که به نتیجه رسید همه را از آن مطلع خواهیم کرد، اظهارکرد: اولویت آموزش‌و پرورش رسیدگی به مناطق محروم از نظر فضاهای آموزشی و کاربردی کردن آموزش، توانمندسازی معلمان و بهبود محتوای آموزشی و تاثیرگذاری آموزش‌و پرورش در رشد و توسعه مناطق است.

وی با تاکید بر این که اصل و اساس مدرسه تربیت است و شامل دانش آموختن، مهارت و تجربه می‌شود، افزود: در بخش دانش آموختن شاید وظیفه خود را به طور کامل انجام داده باشیم اما در بخش مهارت جای کار بسیار است.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: اگر می‌خواهیم انسانی را تربیت کنیم که برای جامعه مفید باشد تنها مدرسه نیست که باید این کار را انجام دهد بلکه جامعه و خانه باید در این کار دخیل باشد.

دانش آشتیانی با بیان این که اگر معلمی شغل انبیاست و اگر آموزش و پرورش سرمایه جاری کشور است باید زیرساخت‌های رشد جامعه هم فراهم شود، افزود: امروز هدف اصلی آموزش، مهارت زندگی همراه با آموزش دروس است که می‌تواند کارایی لازم را داشته باشد.

وزیرآموزش و پرورش اظهارکرد: انتقال دانش  از طریق شبکه‌های مجازی و تکنولوژی‌های جدید نیز صورت می‌گیرد و باید جهت انتقال آموزش و مهارت در مدرسه‌ها، دانش آموزان را در مسیر توسعه قرار داد.

وی افزود: تمام افراد مسئول در داخل مدرسه مسئولیت تربیت فرزندان را بر عهده دارند و در طرح درس‌ها هدف آموزش و پرورش مسائلی است که فرزندان به آن نیاز دارند و اگر می‌خواهیم قدرت تفکر دانش‌آموزان را بالا ببریم باید در طرح درس کارایی لازم را پیش بینی کرده و دانش آموزان را به تفکر واداریم.

دانش آشتیانی تأکید کرد: رفتار، صحبت، کردار و عمل معلم در کلاس برای دانش‌آموزان الگو است و باید دقت لازم را داشته باشند تا رفتاری از خود بروز ندهند که برای دانش‌آموزان الگو شده و خلاف مصلحت شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وزیر آموزش‌وپرورش در جمع فرهنگیان شهرستان اردستان که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: باید جایگاه واقعی آموزش‌ و پرورش در جامعه شناخته شود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که باید فرایندهای نظام تعلیم و تربیت برای مردم عینی ترشود، تصریح کرد: مهمترین ویژگی برنامه درسی در آموزش‌و پرورش کاربردی کردن آن است.

وی خاطرنشان کرد: اگر برنامه درسی، کاربردی، ملموس و قابل لمس درجامعه باشد دانش‌آموز لذت برده و پس از فراغت از تحصیل مسائل جامعه را حل خواهد کرد.

باید برنامه درسی طوری تنظیم و تدوین شود که دانش‌آموزان بتوانند منطبق با آداب و رسوم جامعه مباحث درسی خود را تنظیم کنند.

دانش آشتیانی بیان کرد: بهتر است آموزش‌ها به صورت کاربردی انجام شده و تنها به فضای ذهنی اکتفا نشود و کتاب‌های درسی جهت حل مسائل جامعه تدوین و منتشر شود.

اگر آموزش و پرورش را یک دستگاه سرمایه‌ای بدانیم باید به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم نخبگان را جذب کنیم تا زمینه رشد و توسعه جامعه بیشتر فراهم شود.

وی با بیان این که بسیاری از تصمیم سازی‌ها به شوراهای استان‌ها تفویض می‌شود، خاطرنشان کرد: در نهایت اختیارات به مدرسه‌ها واگذار می‌شود.

اگر بخواهیم مردم و مسئولان در آموزش‌و پرورش سرمایه گذاری کنند باید تغییراتی ایجاد کرده و با تغییر محتوای آموزشی زمینه ارتقا سطح علمی و فراگیری مهارت‌های مورد نیاز جامعه، کارایی واحدهای آموزشی را ارتقا داده و اثر بخشی آنها را در حل مسائل جامعه و زندگی مردم عینی‌تر کنیم.

انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2