لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تحول در مدارس نیازمند تغییر نگاه معلمان و دانش‌آموزان است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت:‌ تغییر نگاه معلم، دانش‌آموزان و اولیاء جهت ایجاد تحول در مدارس ضروری است.
یکشنبه, 15 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا فولادوند با تاکید بر اهداف و راهکارهای ارائه شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار کرد: سند تحول آموزش و پرورش باید مبنای آموزش باشد و نیاز به تغییر نگاه معلم، دانش‌آموز و اولیا برای ایجاد تحول در مدارس ضروری  است.

وی افزود: توجه به شایستگی‌های پایه دانش‌آموزان، حرکت در جهت پرورش استعدادهای آنها و ارزشیابی شایستگی محور برای دست یافتن به اهداف آموزشی در مدرسه ضروری است.

فولادوند با اشاره به موضوعاتی مانند اجرای مناسب و کیفی هدایت تحصیلی، جذب منابع انسانی، توسعه متوازن و برنامه‌ریزی بهینه، آموزش‌های فنی‌و حرفه‌ای را از شاخص‌های دستیابی به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود: با  معرفی رشته‌های مختلف و هدایت تحصیلی علمی توسط مشاوران کارآزموده به دانش‌آموز، می‌توان راه را برای ادامه تحصیل موفق و کسب شغل آینده با توجه به استعدادها  هموار کرد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تأکید برشاخص‌های آموزش در سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو و آزمون‌های استانداردی مانند تیمز تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش از لحاظ کمی در جایگاه مناسب و در رده کشورهای در حال توسعه در آموزش متوسطه قرار گرفته است  اما نباید توجه بیشتر به کیفیت‌بخشی آموزشی جهت دستیابی به توسعه پایدار و شاخصهای بین‌المللی آموزش را فراموش کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سند تحول و راهکارهای آموزشی ارائه شده در آن باید مبنایی برای برنامه‌ریزان آموزشی باشد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2