لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فرصت مجدد برای ثبت‌نام در کنکور 96 از امروز آغاز می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: فرصت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96 از امروز (یکشنبه 15 اسفند 95) آغاز می‌شود.
یکشنبه, 15 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار اجتکاعی خبرگزاری تسنیم، فرصت مجدد برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96 از امروز یکشنبه (15 اسفند 95) فراهم است و داوطلبانی که در فرصت قبلی موفق به ثبت‌نام نشده‌اند در بازه زمانی مشخص شده و از امروز می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت‌نام اقدام کنند.

در همین رابطه حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96 برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد که در مهلت تعیین شده از تاریخ 19 بهمن تا اول اسفند 95 موفق به ثبت‌نام نشدند می‌توانند از امروز (یکشنبه 15 اسفند) تا روز چهارشنبه ( 18 اسفند 95) برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

وی افزود: داوطلبانی نیز که قبلا در آزمون سراسری سال 96 ثبت‌نام کرده‌اند در فرصت تعیین شده می‌توانند در صورت لزوم نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

داوطلبان برای ثبت‌نام به نکات ذیل توجه داشته باشند.

مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نشانی:  http://dipcode.

medu.

ir  برای دریافت کدهای سوابق تحصیلی زیر:کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا سال 1395 با عنوان رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی.

کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1391 تا 1395 اخذ کرده‌اند.

دانش آموزان پیش دانشگاهی سال جاری که تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 96 فارغ التحصیل می‌شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون تاریخ 5 تیر سال 96 مراجعه کنند.

داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (هر دو مورد) هستند به استثنای دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سال جاری که در سال 1396 فارغ التحصیل خواهند شد، توجه داشته باشند که باید از سامانه فوق دو کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.

داوطلبانی که قادر به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در خصوص نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده کرده‌اند، باید از طریق سامانه http://dipcode.

medu.

ir  درخواست خود را به صورت الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام کنند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2