لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تاثیر طراحی مدارس بر کیفیت آموزشی
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزیر آموزش و پرورش گفت: معماران باید به نظام‌های آموزشی جدید توجه داشته باشند و فضا را متناسب با آن طراحی کنند.
شنبه, 14 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار مهر، فخرالدین دانش آشتیانی در همایش مدرسه ایرانی، معماری ایرانی که در دانشگاه تهران در حال برگزاری است گفت: پرورش و آموزش در کنار یکدیگر معنای تربیت می گیرند.

وی با اشاره به فضای مدارس افزود: مدرسه ای باید بسازیم که به مدرسه زندگی تبدیل شود و دانش آموز و معلم در این محیط زندگی کنند.

وزیر آموزش و پروش با بیان اینکه باید فضای مدارس شاد و پرنشاط باشد گفت: اگر دانش آموز از مدرسه گریزان باشد به سلامتی اش لطمه می خورد و مدرسه زندگی را نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: ابعاد کلاس درس در تربیت و یادگیری نقش اساسی دارد، حتی راهروهای مدارس نیز اهمیت دارد در حالی که امروزه شاهد فضای خوبی در مدارس نیستیم.

دانش آشتیانی بیان کرد: طراحی کلاسها همانند روش خطابه و سنتی است.

امیدواریم روزی برسد که تعداد دانش آموزان در کلاس درس اندک باشد تا بتوانیم سیستم آموزشی جدید را در مدارس  اجرا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: باید معماران به نظام آموزشی جدید توجه داشته باشند و فضا را متناسب با آن طراحی کنند.

هنوز سیستم آموزشی سنتی و طراحی فضا تاثیرگذار است.

در نظام آموزشی جدید یادگیری از یکدیگر بسیار اهمیت دارد که طراحی مدارس به این موضوع کمک می کند لذا باید به آن توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تعداد فضاهای مورد نیاز برای مدارس بسیار است گفت: تعداد قابل توجهی از کلاسهای درس باید تخریب و نوسازی شوند.

اگر بخواهیم در کوتاه مدت مدارس را ایمن کنیم و کمبودهای فضای آموزشی را رفع کنیم با کمبود منابع مالی، مدت ساخت مواجه می شویم.

علاوه بر تامین منابع مالی نیازمند مشارکت مردم در ساخت مدارس هستیم.

دانش آشتیانی تصریح کرد: مردم در مناطق محروم، مدارس می سازند و حتی اگر به تنهایی امکان ساخت را نداشته باشند، با مشارکت یکدیگر فضای آموزشی را می سازند اما در برخی روستاها، فضای ایمن و مناسب برای دانش آموزان وجود ندارد و فضای موجود نیز در حال تخریب است.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2