لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سرانه مدارس در سال 95 صفر بود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ممنوعیت ورود موسسات آموزشی به دبستان‌ها گفت: سال 95 سرانه اختصاص یافته به مدارس صفر بود.
شنبه, 14 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم فخرالدین احمدی دانش آشتیانی امروز در حاشیه همایش مدرسه ایرانی معماری ایرانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به کمبود بسیار فضاهای آموزشی نیاز است فضای لازم را تامین کنیم تا دانش آموزان آموزش با کیفیت را دریافت کنند.

وی افزود: براساس نظام‌های جدید آموزشی و سند تحول بنیادین بحث تربیت در مدارس مهم است بنابراین نیاز داریم تعداد دانش آموزان در کلاس‌ها بیش از حد استاندارد نباشد و هم اکنون استانداردها حداکثر 25 نفر در کلاس درس است اما به دلیل کمبود مدرسه این استاندارد را شاهد نیستیم و در برخی مدارس تعداد دانش آموزان در کلاس 40 نفر است که به کیفیت آموزشی لطمه می‌زند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سال آینده شاهد بودیم که در برنامه ششم توسعه ردیف خوبی لحاظ شده است تا بحث ایمن‌سازی مدارس را اجرا کنیم بنابراین برخی مدارس تخریبی از نو ساخته می‌شوند و در برخی مدارس مقاوم‌سازی اجرا می‌شود البته اولویت سال 96 این است که کمبود فضای آموزشی را در منطق محروم جبران کنیم.

دانش آشتیانی ادامه داد: عمر مفید مدارس باید افزایش یابد و در ساخت‌وسازها کاری کنیم که عمر مفید مدارس بیش از 50 یا 100 سال باشد که دائم نیاز به تخریب و بازسازی نباشد.

وی در رابطه با سرانه مدارس گفت: اعتبارات آموزش و پرورش بیشتر صرف حقوق کارکنان می‌ شود و اعتبار کمی به سرانه مدارس می‌رسد از طریق ساماندهی نیروی انسانی و تخصیص منابع تلاش می‌کنیم در سال آینده سرانه مدارس افزایش یابد.

سال 95 رقم اختصاص یافته به سرانه مدارس صفر بود و مدیران مدارس با همکاری خانواده‌ها هزینه‌ها را تامین کردند.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با ورود موسسات آموزشی به مدارس، عنوان کرد: در دبستان‌ها فرایند یادهی و یادگیری مهم است و موسسات آموزشی با ورود به این محیط و تعیین امتحان برای دانش آموزان روند تعلیم و تربیت را مخدوش کرده‌اند به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این موسسات به محیط دبستان‌ها وارد شوند و به دانش آموزان و یادگیری آنها لطمه بزنند حتی این موسسات برای برگزاری امتحاناتشان از دانش آموزان پول دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2