لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بی‌توجهی به اقلیم مناطق در ساخت مدارس با ایجاد مشکلات متعدد شده است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس کشور با اشاره به بی توجهی به اقلیم در ساخت مدارس گفت: باید با معماری بومی و سبز در ساخت فضاهای آموزشی توجه کرد.
شنبه, 14 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, محمدتقی نظرپور امروز در همایش مدرسه ایرانی معماری ایرانی در دانشگاه تهران، اظهار کرد: امکانات یادگیری و یاددهی در دنیای امروز رو به رشد است و محیط مدارس تاثیر بسیاری را بر رشد شخصیت و ابعاد روانشناختی دانش‌آموزان دارد.

وی افزود: ایده مدرسه بدون دیوار به صورت مجازی اجرایی شده است و آموزش به علت کسب مهارت وحل مسئله در دانش آموزان در حال تغییر است.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، گفت: یکی از اهداف بلند مدت تعلیم و تربیت فراهم کردن امکان رشد استعدادها و مسئولیت دادن به دانش آموزان است.

در حقیقت با دادن مسئولیت و آزادی به کودکان تلاش می‌شود اعتماد به نفس و مهارت لازم را برای نوآوری و خلاقیت کسب کنند.

نظرپور ادامه داد: اقلیم بر معماری بنا تاثیرگذار است و امروز روش زندگی انسان در محیط تغییراتی ایجاد می‌کند به عنوان مثال فناوری به وجود آمده در این دوران بر طراحی معماری ساختمان‌ها و مدارس تاثیرگذاشته و بی‌تفاوتی به اقلیم مناطق در ساخت و سازها باعث مشکلاتی همچون افزایش مصرف انرژی, تغییرات آب و هوا و گرم شدن کره زمین شده است.

وی بیان کرد: امروز تاثیر ساخت‌وسازهای کلان بر اقلیم از موضوعات بحث برانگیز در مجامع علمی است بنابراین باید با اقلیم و محیط‌زیست صلح کرد و در قالب معماری سبز و بومی به ساخت مدارس توجه کرد.

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس کشور افزود: احیای دوباره همایش مدرسه ایرانی معماری ایرانی در سال 95 با توجه به زیرنظام فضا وتجهیزات سند تحول بنیادین مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2