لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرکز فرهنگی بین‌الملل ویژه دانش‌آموزان اتباع در کلاردشت راه‌اندازی می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: به دنبال ایجاد مرکز فرهنگی بین‌المللی درکلاردشت استان مازندران هستیم تا دانش‌آموزان اتباع خارجی ضمن استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی در آنجا به گفت وگو بپردازند.
جمعه, 13 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خلیل‌الله بابالو در دیدار با آندرولا کامینارا، مدیر منطقه‌ای اکو برای آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین، جزایر کارئیست و اقیانوسیه، با اشاره به ظهور داعش در سال‌های اخیر اظهار کرد: اسلام دین رحمت است‌ اما داعش چهره بدی را از اسلام به نمایش گذشته است.

وی با بیان این که با وجود قومیت‌هاو مذاهب مختلف در ایران شاهد هیچ‌گونه تنش و اختلافی نیستیم، تصریح کرد: این امر نتیجه آموزه‌های دینی است و براساس اعتقاداتمان هیچ تفاوتی بین دانش‌آموزان ایرانی و خارجی قائل نیستیم و این جزیی از فرهنگ ایرانیان است.

قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: تفکرات اسلامی ما باعث شده تا دانش‌آموزان مهاجر را به عنوان یک انسان نگاه کنیم نه یک خارجی و این نگرش باعث شده همان رفتاری را با اتباع خارجی داشته باشیم که با فرزندان خود داریم.

وی آموزش مهارت‌های لازم درخصوص تعامل با دانش‌آموزان چند ملیتی برای معلمان را ضروری دانست و افزود: تلاش می‌کنیم مدیران و معلمان بتوانند به راحتی با خانواده‌های اتباع خارجی ارتباط برقرار کنند و به آنها مشاوره بدهند.

بابالو عنوان کرد: مشاوره دانش‌آموزان، مهارت آموزی معلمین، مهارت آموزی مدیران، مشاوره خانواده‌ها و آموزش بهداشت به دانش‌آموزان اتباع خارجی از سختی‌های کار در این مدارس است.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور بیان کرد: به دنبال ایجاد مرکز فرهنگی بین‌المللی درکلاردشت استان مازندران هستیم تا دانش‌آموزان اتباع خارجی ضمن استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی در آنجا به گفت وگو بپردازند.

وی برگزاری نمایشگاه در هفته معلم را از دیگر برنامه‌های مرکز امور بین‌الملل دانست و افزود: در این نمایشگاه، دستاوردها و دست سازه‌های دانش‌آموزان اتباع خارجی به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور از آمادگی ایران برای انتقال تجارب خود به سایر کشورها در زمینه تعامل با دانش‌آموزان اتباع خارجی خبر داد و افزود: مایلیم از طریق ایجاد نمایشگاه‌ها در کشورهای مختلف، فعالیت‌های خود را به جهانیان معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: اتباع خارجی در 25 هزار مدرسه ایران مشغول به تحصیل هستند که با دستور رهبر معظم انقلاب و حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران اتباع خارجی از تمام امکانات تحصیلی به صورت رایگان بهره‌مند شده‌اند و اگر افرادی شرایط سنی نداشته باشند، می‌توانند در نهضت سوادآموزی ادامه تحصیل دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در این دیدار خانم آندرولا کامینارا، مدیر منطقه‌ای اکو  اظهار کرد: هدف بنده از  سفر به ایران، بازدیدی از طرح‌های سرمایه‌گذاری شده در ایران و برنامه‌ریزی برای آینده اتباع خارجی است.

وی افزود: دسترسی دانش‌آموزان خارجی به آموزش و برخورداری از شرایط مساوی تحصیلی اتباع خارجی دو کار ارزشمندی است که کشور ایران انجام داده است.

کمک‌های ما به ایران در مقابل هزینه‌هایی که این کشور برای تحصیل دانش آموزان خارجی متقبل شده  بسیارناچیز است.

مدیر منطقه‌ای اکو خاطر‌نشان کرد: در بازدیدی که از مدارس اتباع خارجی در شیراز داشتم، دانش‌آموزان پناهنده بسیار شاداب بودند و خانواده‌های آنها از تحصیل فرزندانشان با شرایطی که دولت ایران فراهم کرده بسیار راضی و خوشحال بودند.

وی با اشاره به ورود برخی دانش آموزان افغانی از طریق پاکستان به ایران گفت: این موضوع باید بررسی شود و در صورت نیاز، برای پذیرش آنها نیز برنامه‌ریزی شود.

کامینارا با تقدیر از خدمات ایران درخصوص پوشش تحصیلی دانش‌آموزان اتباع خارجی اظهار کرد: آماده‌ایم شرایطی را فراهم کنیم تا ایران تجربیات خود را در قالب ایجاد نمایشگاه‌های بین‌المللی به سایر کشورها منتقل کند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2