لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلاس‌های گروه «ج» از اسکان نوروزی حذف شد/ بیمه تکمیلی فرهنگیان باید ادامه یابد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کلاس‌های گروه «ج» در اسکان نوروزی امسال حذف شده است، گفت:‌ بیمه تکمیلی فرهنگیان باید ادامه یابد.
چهارشنبه, 11 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباسعلی باقری اظهار کرد: ورود آموزش و پرورش به حوزه اسکان به دلیل عدم وجود فضاهای مناسب اسکان و اقامتی در سطح کشور است.

خدمت به هم‌نوع عمل صالح محسوب می‌شود و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، هرچه خدمت می‌کنیم مستقیما بر تربیت دانش‌آموزان و آبادانی کشور تاثیر دارد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باید مدارس و معلمان را تقویت کرد، افزود: مدارسی که قوی باشند در هر زمینه‌ای موفق خواهند بود و این موفقیت در جامعه دیده خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت رفاه فرهنگیان و اسکان نوروزی گفت: در سال جاری تصمیم بر این شد که مدارس را با حداقل امکانات تجهیز و برای اسکان نیز در دو بخش «الف» و «ب» بر اساس تجهیزات اقدام کنیم.

باقری با اشاره به اسکان‌های شبانه در سطح استان‌ها عنوان کرد: مقرر شد اعتباراتی که برای تقسیم‌بندی اسکان در نظر گرفته شده بود بر اساس مسافرپذیری هر شهری توزیع شود و بخش دیگری از آن را استان‌ها تامین کنند ضمن اینکه اسکان در کلاس‌های گروه «ج» هم حذف شده است.

وی با بیان اینکه توجه ما در این زمینه تکریم فرهنگیان در بخش اسکان است، اظهارکرد: بر اساس نیاز استان‌ها تصمیم بر این شد تا اعتبارات در استان‌ها توزیع شود و اقلام موردنیاز متناسب با شرایط آب‌وهوایی استان تهیه شود که بخشی از این اقدامات انجام شده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از یک میلیون خانواده را در مدارس کشور اسکان بدهیم، تصریح کرد: تلاش شده تا بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به سمت ارتقای کیفیت خدمات برویم و خدمات مطلوبی را ارئه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بیمه طلایی فرهنگیان گفت: با بیمه تکمیلی نباید احساسی برخورد کرد بلکه باید بر اساس توانایی که وجود دارد ادامه این خدمت به فرهنگیان تداوم داشته باشد.

عدم تامین حداقل اعتبار رفاهی برای معلمان موجب بروز  مشکلات در بحث بیمه تکمیلی شده است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ بیمه تکمیلی برای فرهنگیان بیان کرد: باید در این زمینه معقول اقدام کرد ضمن اینکه برای پرداخت هزینه بیماران صعب‌العلاج مشکلی نداریم و از سوی بیمه‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح حمایتی بیمه‌ای برای دانش‌آموزان گفت: برای دانش‌آموزان نیز در مواردی که معرفی شوند و نیاز به حمایت برای درمان بیماری خاص داشته باشند رسیدگی می‌شود و بر اساس بیمه حوادث دانش‌آموزی هزینه‌ها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2