لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آسیب شناسی «مدرسه محوری» در دستور کار است
منبع خبر:خبرگزاری مهر
اصفهان– معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی مدرسه‌محوری در دستور کار است، گفت:در سطح کشور بیش از ۹۵ هزار مدرسه وجود دارد که باید اهداف تعلیم و تربیت در جامعه را تامین کنند.
سه شنبه, 10 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار چهاربند بعد از ظهر سه شنبه در همایش معاونان پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی روسای گروه طرح و برنامه استان های کشور با اشاره به اینکه امروزه مدرسه به عنوان ویترین تعلیم و تربیت در کشور تلقی می شود، اظهار داشت: از این رو باید مدارس به گونه ای احداث شوند که پاسخگوی همه نیازهای دانش آموزان باشند.

وی با اشاره به اینکه آسیب شناسی کارنامه مدرسه محوری در دستور کار است، تصریح کرد: در سطح کشور بیش از ۹۵ هزار مدرسه وجود دارد که باید اهداف تعلیم و تربیت در جامعه را تامین کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناورری اطلاعات با تاکید بر اینکه برای ایجاد مدرسه محوری باید حدود اختیارات ستاد مشخص شود و وظایف هر بخش شامل منطقه، اداره کل و ستاد تعیین شود، افزود: امروز اعتقاد دارم که مدیران و معلمان را باید با استفاده از راه های مختلف آموزش داد و در این بین محیط یادگیری در کلاس، زمان آموزش و رویکردها اهمیت بسزایی در توانمندی معلمان دارد.

وی با اشاره به معیارها و شاخص های مدرسه گفت: محیط یادگیری در کلاس شامل زمان آموزش، استفاده هوشمندانه از فضای مجازی برای بهبود یادگیری، آزادی عمل افراد در یادگیری وتاکید معلمان بر کاوشگری علمی است.

چهاربند، سازه های انگیزشی در مدارس همچون درگیری در تدریس، نگرش دانش آموز به دروس، اطمینان دانش آموز در یادگیری و غیره را نیز از دیگر شاخص های مورد نیاز در مدارس تعریف کرد و گفت: در این بین امکانات مدرسه شامل امکانات عمومی، منابع ویژه و همچنین جو انضباطی مدرسه به ویژه در حوزه مهارت های اجتماعی در تمام پایه ها برای پیشگیری از اسیب های اجتماعی از دیگر شاخص های مورد توجه در خصوص سنجش کیفیت مدارس است.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2