لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تربیت دانش آموزان تنها در مدرسه محقق نمی شود
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت صدا و سیما در الگوسازی، گفت: تربیت تنها در چارچوب مدرسه محقق نمی شود و رفتار جامعه و مسئولان در این زمینه مهم است.
سه شنبه, 10 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار مهر، فخرالدین احمدی آشتیانی در اولین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار با گرامیداشت یاد ۳۶ هزار دانش آموز شهید، تاکید کرد: شهدای دانش آموز دو ویژگی برتر داشتند و تفاوت های فاحشی را با سایر همسالان خود داشتند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه خودسازی در میان شهدای دانش آموز گفت: این دانش آموزان با خودسازی،ایمان خود را تفویب می کردند.

این عزیزان برای زندگی خود برنامه های ویژه ای داشتند.

آشتیانی اظهار داشت: تعدادی از شهدای دانش آموز،شاگردان من بودند و از نزدیک می دیدم که این بچه ها چه ویژگی هایی داشتند.

روحیات این دانش آموزان مثال زدنی بود که این ویژگی ها در پرتو خودسازی آنها بود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تغییرات رفتاری و اخلاقی دانش آموزان رزمنده،گفت: به چشم می دیدم که رفتار این عزیزان پس از برگشت از جبهه،تفاوت هایی با گذشته داشت.

وی افزود: تدوام انقلاب در سایه ایمان،اخلاق و ایثار است.

زمانی که این خصوصیات از جامعه ما بیرون برود،اهداف انقلاب پیش نمی رود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت موضوع تربیت گفت: این موضوع تنها در چارچوب مدرسه تحقق نمی یابد بلکه رفتار در جامعه در تربیت دانش آموزان ما نقش دارد.

ایمان و اخلاق رمز موفقیت جامعه است و می طلبد که همه افراد پایبند این خصوصیات باشند.

احمدی آشتیانی افزود : باید توجه داشته باشیم که هر حرکتی اگر منجر به این شور که دانش آموزان ما الگوهای خاصی را اخذ کنند،نباید توقع داشت این نسل افراد با ایمانی شوند.

وی با اشاره به اهمیت صدا و سیما در  ساخت الگو، گفت: نباید از نقش این نهاد غافل شد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه و با اشاره به انتخابات پیش رو، تاکید کرد: باید اخلاق را در انتخابات نهادینه کرد و این خصوصیات را در جامعه هم ایجاد کنیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2