لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ورود دانش‌آموزان عام به مدارس دینی و مذهبی تسهیل شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به حمایت از توسعه مدارس با رویکرد دینی و مذهبی گفت: باید شرایط ورود به این مدارس برای دانش‌آموزان عام تسهیل شود.
دوشنبه, 09 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرضیه گرد در نشست با دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش وپرورش اظهار کرد: مدارس غیردولتی خوبی در کشور با رویکرد تربیت اسلامی داریم که به بعد پرورشی توجه ویژه‌ای دارند ولی لازم است خروجی این مدارس مورد بررسی قرار گیرند تا میزان پایبندی آنها به ارزش‌های دینی و اسلامی با ورود به دانشگاه و جامعه مشخص شود.

وی با حمایت از توسعه مدارس معارف و مدارس با رویکرد دینی و مذهبی افزود: برای اجرای سند تحول بنیادین نیازمند تجربیات مدارس موفق هستیم و برای رسیدن به اهداف سندتحول بنیادین که همان تربیت انسان‌های وارسته، شایسته و ایجاد بستر حیات طیبه است، باید رویکرد پذیرش دانش‌آموزان در این مدارس تغییر یابد و شرایط ورود به این مدارس برای دانش آموزان عام تسهیل شود تا سهم بیشتری از جامعه دانش‌آموزی را پذیرا باشیم به طوری که اولیا نیز سهم موثری در تقویت این رویکرد داشته باشند.

گرد اظهار کرد: در جلساتی که برای توسعه مدارس غیردولتی وابسته به حوزه علمیه داشته‌ایم  به این نتیجه رسیدیم با توجه به مشکلات مالی که برای توسعه مدارس دینی و مذهبی وجود دارد باید الگو و مدلی تعریف کنیم تا با کمک و همکاری حوزه‌های مختلف بتوانیم برای مناطق محروم و مناطقی که استعدادهای فراوان دارند این مدل را به سایر مدارس تعمیم دهیم.

وی گفت: آماده هرگونه همکاری در زمینه‌های مختلف با ستاد همکاری حوزه‌های  علمیه هستیم و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم با انجام یک کار پژوهشی در زمینه‌های مختلف و مرتبط با حوزه‌های دوبخش و ردیابی فارغ‌التحصیلان مدارس غیردولتی به ویژه مدارس با رویکرد اسلامی، اطلاعات علمی و مستندی از روند کار مدارس به دست آوریم.

گرد از تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان شورای هماهنگی موسسان کشور و ستاد همکاری‌های حوزه علمیه در آینده نزدیک خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم با تشکیل جلسات مکرر و ایجاد تعاملات بیشتر بین حوزه علمیه و موسسان مدارس غیر دولتی بتوانیم در آینده شاهد پویایی نظام تعلیم وتربیت کشور باشیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2