لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران برگزار می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری مهر
پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران به عنوان یکی از گرایش‌های مسابقات دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی موسسه تبیان، در روزهای ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، کاپ فیزیک ایران مسابقه ای متفاوت و فعال به شکل گروهی، حل مسائل جدی علمی توسط دانش آموزان دبیرستانی، تلفیقی از کارهای پژوهشی، آزمایشگاهی، علمی، تئوری و تلفیقی متناسب و مفید برای هر سطحی از دانش آموزان است.

طرح این مسابقه برگرفته از مسابقات بین المللی فیزیکدانان جوان جام جهانی فیزیک (IYPT) و هدف اصلی آن آموزش و گسترش پژوهش فیزیک در میان دانش آموزان دبیرستانی است.

مسابقه کاپ فیزیک ایران رقابتی میان تیم هایی از دانش آموزان دبیرستانی است با محوریت: توانایی آن ها در حل مسایل علمی پیچیده، ارائه راه حل هایی به این مسائل به شکل متقاعدکننده و دفاع از آن ها در بحث های علمی است.

نحوه برگزاری مسابقات کفا بدین صورت است که، ۱۷مسئله برای مسابقات مطرح گردیده است.

۱۷ سوال آن، سوالات مسابقات جام جهانی فیزیک ۲۰۱۷ IYPT است.

گفتنی است، سه دوره ابتدایی این مسابقه توسط دانشگاه علم و صنعت ایران و با حمایت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است و دوره های چهارم و پنجم نیز در جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی تبیان برگزار می‌شود.

علاقه مندان می توانند، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان با تلفن های ۸۱۲۰۲۴۲۸ و ۸۱۲۰۲۱۶۷ تماس گرفته و یا به آدرس ذیل مراجعه فرمایند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2