لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

یادگاری های ماندگار خیرین مدرسه ساز
منبع خبر:خبرگزاری مهر
شهر تهران، با کمبود فضای آموزشی مواجه است. این موضوع، خیرین مدرسه ساز را بر آن داشته که با شناسایی مناطق محروم و نیازمند فضای آموزشی، نسبت به ساخت مدرسه در این قبیل نقاط اقدام کنند.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین دوره مجمع خیرین مدرسه ساز تهران از سال ۱۳۷۸ برگزار شد و از آن سال تاکنون، خیرین مدرسه ساز همواره تعهداتی را پذیرفته اند که هر سال نیز بر حجم این تعهدات افزوده می شود.

نگاهی به تعهدات خیرین گرانقدر مدرسه ساز در طول سال های گذشته بیانگر روند رو به رشد مشارکت خیرین مدرسه ساز استان تهران در ساخت فضاهای آموزشی است.

بطوریکه در اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در سال ۱۳۷۸، این تعهدات بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال بود، که در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در سال ۱۳۹۵، حجم تعهدات خیرین مدرسه ساز به ۱۱۸۰ میلیارد ریال است.

نظارت بر ساخت مدارس خیریاستاندارد ساخت فضاهای آموزشی در استان تهران و از جمله مدارس خیری در بالاترین سطح قرار دارد و این موضوع به دلیل حساسیتی است که در ساخت مدارس به ویژه مدارس خیری از سوی اداره کل نوسازی مدارس و هم مجمع خیرین مدرسه ساز اعمال می شود.

یادگاری های ماندگار خیرین مدرسه سازشاید ارزش ساخت مدرسه، کمتر از ساخت مسجد و بیمارستان نباشد.

قرار است، کودکان این مرز و بوم سال های زیادی را زیر سقف کلاس های درس، سواد یاد بگیرند و آینده این سرزمین را بسازند.

از همین رو، ساختن مدرسه یک امر مقدس و ارزشی است که خیرین مدرسه ساز آن را باور کرده اند و حالا در اقصی نقاط کشور، مدارسی بر پا می شود که بر سر در هر کدام از آنها، نام یک «نیکوکار» دیده می شود.

دبستان تخصصی قرآنی حاج محمد تقی کرباسی، یکی از هزاران مدرسه ای است که در سال ۱۳۸۳ در یکی از مناطق جنوب غرب تهران بنا شده است.

آنطور که مدیر این مدرسه عنوان داشته است، در حال حاضر این مدرسه پسرانه به صورت هیات امنایی اداره می شود و همواره به عنوان یکی از مدارس نمونه در سطح منطقه شناخته می شود.

حالا قرار است، جشنواره بزرگداشت خیر مدرسه ساز منطقه ۱۹ ، روز دوشنبه نهم اسفند ۹۵ به میزبانی این دبستان برگزار شود.

دهه نکوداشت خیرین مدرسه ساز شهر تهران در روزهای یکم تا دهم اسفند ۹۵ برگزار می شود.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2