لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارائه١٦٣٥ میلیارد تومان خدمات رفاهی به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان
منبع خبر:خبرگزاری مهر
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون بیش از ١٦٣٥ میلیارد تومان در قالب خدمات رفاهی و تسهیلات مالی و اعتباری هزینه شده است.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل روز پنج شنبه ٥ اسفند ١٣٩٥ در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های سراسر کشور ضمن قدردانی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای احیای سهم دولت در برنامه ششم توسعه گفت: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای محترم هیات دولت با طرح و تصویب ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه که دولت را موظف به پرداخت سهم خود به معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان می کند، یک گام اساسی در راستای ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان برداشتند که این اقدام ستودنی و شایسته تقدیر است.

مهدی نیکدل اذعان داشت: سهم دولت یکی از مهم‌ترین جذابیت‌ها و مزایای موسسه است اما متاسفانه دولت تا پایان ٣١ شهریور ۹۵ حدود ٨٢٢ میلیارد تومان بابت مطالبات اعضا به صندوق بدهکار است و در صددیم تا بدهی ٥ سال گذشته دولت به صندوق ذخیره را زنده کنیم.

وی در خصوص ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه نیز گفت: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون ١٢١ هزار و ٥٠٠ دستگاه خودرو از طریق شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان بصورت اقساطی در بین اعضای موسسه توزیع شده است که بنا به درخواست مکرر فرهنگیان جهت دریافت خودرو خارجی صرفا ٣٢٧ دستگاه خودرو خارجی توزیع شد.

به گفته وی موسسه و شرکت های تابعه در مجموع بیش از ١٦٣٥ میلیارد تومان خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه ارائه کرده اند که علاوه بر خودور، در حوزه های بیمه ای، گردشگری، تامین مسکن و تسهیلات مالی و اعتباری بوده است.

فرهنگیان تحت تاثیر مصاحبه های زنجیره ای قرار نگیرندمدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید بر اینکه بانک سرمایه یک شخصیت حقوقی مستقل و تحت نظارت بانک مرکزی است تصریح کرد: عمده مشکلات موجود مربوط به بانک سرمایه است که تحت نظارت بانک مرکزی بوده و صندوق نمی تواند دخالتی در اداره امور آن داشته باشد.

وی افزود: صندوق و آموزش و پرورش هر دو به بانک سرمایه بدهکار هستند و ما هیچ پولی در بانک سرمایه نداریم که از بین برود.

اگر اتفاقی برای سپرده های مردم در این بانک نیز بیافتد، توسط بانک مرکزی تضمین شده است و متاسفانه مبالغی که بدون پشتوانه وام داده شده از سپرده های مردم بوده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: ما بارها و بارها روشنگری کرده ایم که موضوع اصلی در این هجمه ها اتفاقات بانک سرمایه است و ارتباطی به صندوق ندارد لذا جای نگرانی نیست.

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان شعار اصلی این موسسه را شفاف سازی، روشنگری و ارائه آمار به فرهنگیان عضو عنوان کرد و گفت: در یک بنگاه اقتصادی اگر اجرا متمرکز نباشد فساد زیاد می شود و اگر همه چیز متمرکز باشد استبداد بوجود می آید لذا برای جلوگیری از بروز این دو پدیده، مشارکت همه معاونان و مدیران و فرهنگیان را امری ضروری در اداره موسسه می دانیم البته اتخاذ تصمیمات توسط نهادهای مربوطه ایجاد می شود.

نیکدل سیاست ها و خط مشی موسسه در سال مالی جاری را ارتقای کنترل‌های نظارتی بر شرکت‌های تابعه، استقرار نظام حاکمیت شرکتی و تحول نظام برنامه‌ریزی استراتژیک عنوان کرد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه مانده واریزی اعضای موسسه حدود ١١٠٨ میلیارد تومان و واریزی دولت نیز ٣٤٩ میلیارد تومان است، گفت: با احتساب سودهای ناشی از فعالیت اقتصادی موسسه و شرکت های تابعه، کل موجودی معلمان حدود ٤٣٦٩ میلیارد تومان است که از این میزان حدود ١٨٧٠ میلیارد تومان معادل ٤٢ درصد دارایی موسسه در شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان، ٩٩٨ میلیارد تومان معادل ٢٢ درصد در شرکت ساختمان معلم و ١٠٤٦ میلیارد تومان معادل ٢٣ درصد در شرکت پتروفرهنگ سرمایه‌گذاری شده است که یکی از شرکت های آن پتروشیمی مروارید است.

نیکدل تصریح کرد: ١٩ درصد از پتروشیمی خراسان و ٤٠ درصد از پتروشیمی کیان نیز متعلق به فرهنگیان است.

لذا می‌توان گفت اموال فرهنگیان عمدتا به زمین چسبیده است و در هوا نیست که کسی آن را ببرد.

اموال فرهنگیان صندوق ملکی و اوراق بهادار نیست بلکه عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان بلند مدت و سودآور هستند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت که فرهنگیان نگران دارایی های خود در این صندوق نباشند و همچنان که تاکنون به این موسسه اعتماد کرده اند، پشتیبان این مجموعه باشند و تحت تاثیر مصاحبه های زنجیره ای قرار نگیرند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2