لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

118 میلیارد تومان تعهد خیرین مدرسه‌ساز در سال 95
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دهه نکوداشت خیرین مدرسه ساز شهر تهران در روزهای یکم تا دهم اسفند 95 برگزار می‌شود و حجم تعهدات خیرین مدرسه‌ساز در سال 95 به 118 میلیارد تومان رسیده است.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شهر تهران با وجود اینکه به عنوان مرکز کشور تلقی می‌شود اما به لحاظ وجود فضای آموزشی با کمبودهای بسیاری مواجه است.

این موضوع، خیرین مدرسه‌ساز را بر آن داشت که با شناسایی مناطق محروم و نیازمند فضای آموزشی، نسبت به ساخت مدرسه در آنجا اقدام کنند.

نخستین دوره مجمع خیرین مدرسه ساز تهران از سال 1378 برگزار شد و از آن سال تاکنون، خیرین مدرسه ساز همواره تعهداتی را پذیرفته‌اند که هر سال نیز بر حجم این تعهدات افزوده می‌شود.

نگاهی به تعهدات خیرین مدرسه ساز در طول سال‌های گذشته بیانگر روند رو به رشد مشارکت خیرین مدرسه ساز استان تهران در ساخت فضاهای آموزشی است.

بطوریکه در اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در سال 1378، این تعهدات بالغ بر 42 میلیارد ریال بود که در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در سال 1395 حجم تعهدات خیرین مدرسه ساز به 1180 میلیارد ریال است.

استاندارد ساخت فضاهای آموزشی در استان تهران از جمله مدارس خیری در بالاترین سطح قرار دارد و این موضوع به دلیل حساسیتی است که در ساخت مدارس به ویژه مدارس خیری از سوی اداره کل نوسازی مدارس و هم مجمع خیرین مدرسه ساز اعمال می‌شود.

شاید ارزش ساخت مدرسه، کمتر از ساخت مسجد و بیمارستان نباشد.

قرار است، کودکان این مرز و بوم سال‌های زیادی را زیر سقف کلاس‌های درس، سواد یاد بگیرند و آینده این سرزمین را بسازند.

از همین رو ساختن مدرسه یک امر مقدس و ارزشی است که خیرین مدرسه ساز آن را باور کرده‌اند و حالا در اقصی نقاط کشور، مدارسی بر پا می‌شود که بر در هر کدام از آنها نام یک «نیکوکار» دیده می‌شود.

دبستان تخصصی قرآنی حاج محمد تقی کرباسی، یکی از هزاران مدرسه‌ای است که در سال 1383 در یکی از مناطق جنوب غرب تهران بنا شده است.

آنطور که مدیر این مدرسه عنوان داشته است در حال حاضر این مدرسه پسرانه به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود و همواره به عنوان یکی از مدارس نمونه در سطح منطقه شناخته می‌شود.

حالا قرار است جشنواره بزرگداشت خیر مدرسه ساز منطقه 19 ، دوشنبه نهم اسفند 95 به میزبانی این دبستان برگزار شود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2