لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اختصاص اعتبار هزار میلیارد تومانی برای پرداخت مطالبات آموزش‌وپرورش
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دولت با تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی بخش از کسری بودجه آموزش وپرورش در سال 95 را تأمین کرد.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بودجه وزارت  آموزش‌وپرورش در سال 95 حدود 30 هزار میلیارد تومان بود که بر این اساس و براساس عملکرد، این وزارتخانه با حدود 4 هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه شده است.

2 هزار و 200 میلیارد تومان از این کسری مربوط به به بخش سایر یعنی هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر و ضروری همچون پرداخت حق‌التدریس معلمان و حقوق سرباز معلمان است و 1400 میلیارد تومان نیز مربوط به کسری در بند (و) حقوق است.

بودجه بخش سایرمربوط به هزینه‌های غیر پرسنلی است که در سال 95، 400 میلیارد تومان بودجه برای بخش سایر اختصاص یافته است که از این رقم باید 600 میلیارد تومان برای حق‌التدریس شاغلان، 150 میلیارد تومان حق‌التدریس نیروهای آزاد، 200 میلیارد تومان برای نیروهای قراردادی، 300 میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی و 75 میلیارد تومان بابت نیروهای سربازمعلم پرداخت شود.

در حقیقت در بخش سایر دو هزار و 900 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق‌ها نیاز است.

هم‌اکنون دولت برای پرداخت بخشی از مطالبات آموزش‌وپرورش اعتبار یک هزار میلیارد تومانی را اختصاص داده است و طبق گفته‌های منصور مجاوری مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش این رقم بابت پرداخت مطالبات حق‌التدریس معلمان،‌حقوق سرباز معلمان، حقوق نیروهای قراردادی، سرانه مدارس و ایاب و ذهاب دانش‌آموزان روستایی هزینه می‌شود.

همچنین از این اعتبار، سرانه 110 میلیارد تومانی در اختیار مدارس و مدارس شبانه‌روزی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2