لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

حذف 5 فرآورده‌ در بوفه مدارس
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون اجتماعی وزیر بهداشت با ابراز ما با وزارت آموزش و پرورش در مورد بوفه مدارس تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم و قرار شد 5 قلم در بوفه مدارس توزیع نشود، از تشکیل مجمع ملی سلامت خبر داد.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سید محمدهادی ایازی در خصوص نقش همکاری‌های بین‌بخشی در ارتقای سلامت مردم جامعه، اظهار داشت: در گام اول با فرهنگ سازی موضوع مراقبت از خود در مردم می‌توان هزینه‌های درمان کشور را کاهش داد.

ایازی عنوان کرد: در مرحله بعد از فرهنگ سازی بین افراد جامعه، باید علاوه بر توسعه مشارکت عامه مردم در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه سلامت، مشارکت‌ها در بخش توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت را افزایش دهیم.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت تعداد زیادی از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه سلامت افزود: 620 سازمان مردم‌نهاد و 850 خیریه در حوزه سلامت فعال‌اند و بسیاری از بیمارستان‌ها، خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی توسط خیّرین در کشور ایجاد شدند.

ایازی اقدامات انجام شده در افزایش مشارکت بین‌بخشی را ارزشمند خواند و گفت: ما به‌دنبال مشارکت بخش‌های دولتی و مردم، یک مجمع را تشکیل دادیم و اعضای شورای سلامت کشور، اعضای شورای سلامت استان‌ها، انجمن‌های علمی و خیریه‌های حوزه سلامت در جلسات این مجمع حضور دارند و سیاست‌های سلامت هر سال در آن اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: این مجمع در کشورهای پیشرفته هم تشکیل شده است و جزو تجربیات موفق در افزایش مشارکت بین‌بخشی به حساب می‌آید.

ایازی گفت: مجمع ملی سلامت در حال تشکیل است و امیدواریم رئیس دولت در هر دوره سیاست سلامت را تعیین و به استانداران و فرمانداران و دیگر دستگاه‌های مرتبط ابلاغ کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت اضافه کرد: موضوع مهم برای ما این است که مدیران استانی مصوبات شورای سلامت را اجرایی کنند و زمینه‌های آن را فراهم کنند از این جهت در مجمع ملی سلامت رئیس جمهور به‌عنوان رئیس شورای عالی امنیت غذایی شرکت می‌کند و سیاست‌های سلامت را به استانداران ابلاغ می‌کند.

ایازی به امضای تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزارت آموزش و پرورش در بحث مشارکت بین‌بخشی اشاره کرد و گفت: ما با وزارت آموزش و پرورش در مورد بوفه مدارس تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم و قرار شد 5 قلم در بوفه مدارس توزیع نشود و در این خصوص هم بازرسان بهداشت ما در بازرسی‌هایی که از مدارس داشتند گزارش دادند که این موضوع در 95 درصد مدارس اجرایی شده است و این خود به سلامت جامعه کمک می‌کند.

به‌گفته معاون اجتماعی وزیر بهداشت، مشارکت بین‌بخشی از این جهت دارای اهمیت است که منجر به نتایج مثبتی چون، افزایش بهره‌وری، ایجاد وحدت و یگانگی، تحول و دگرگونی، توسعه پایدار و سهیم شدن همه مردم در پذیرش مسئولیت می‌شود.

وی افزود: بسیاری از دستگاه‌ها در حوزه سلامت با وزارت بهداشت همکاری خوبی داشتند و در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت جهاد و کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها امضا شده است که می‌تواند به حل مشکلات حوزه سلامت کمک‌های زیادی کند.

ایازی در پایان خاطرنشان کرد: باید به این باور برسیم که، تنها با ایجاد نگاه مشترک و همگرایی همه‌جانبه‌ در برنامه‌ریزی و اقدامات و با مشارکت همه نهادهای مرتبط با سلامت مردم و آموزش‌های صحیح و به‌موقع، بتوانیم در تسریع تحقق سلامت جامعه گام برداریم.

انتهای پیام/*.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2