لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دانش‌آموزان داخل و خارج از مدرسه تحت پوشش بیمه حوادث هستند+ لیست تعهدات
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تمام دانش‌آموزان در داخل و خارج از مدرسه تحت پوشش بیمه حوادث هستند، تعهدات بیمه حوادث دانش‌آموزی را تشریح کرد.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس باقری در جمع خبرنگاران در رابطه با بیمه حوادث دانش‌آموزی اظهار کرد: قرارداد بیمه حوادث دانش‌آموزی با بیش از دو دهه سابقه و با هدف حمایت از دانش‌آموزان، خانواده‌ها و مربیان مدارس کشور در برابر حوادث و سوانح منجر به جرح، نقص‌ عضو یا فوت در داخل و خارج از واحدهای آموزشی همچنین پرداخت هزینه‌های مازاد درمان بیمه‌شدگان اجرا می‌شود.

وی افزود: در سال تحصیلی 96-95 نیز تمام دانش‌آموزان با پرداخت مبلغ هفت هزار و 500 تومان حق بیمه از تاریخ اول مهر 95 تا 31 شهریور سال 96 و در 24 ساعت شبانه روز تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار گرفتند و در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای می‌توانند از تعهدات آن بهره‌مند شوند.

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ هر سال تمام دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی در سراسر کشور از جمله بهزیستی و کمیته امداد از پرداخت حق‌بیمه معاف هستند و در سال تحصیلی 95-96 نیز بیش از یک میلیون نفر از دانش‌آموزان به طور رایگان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

باقری ادامه داد: از آنجا که بیش از دو دهه از اجرای این قرارداد می‌گذرد، این بیمه‌نامه در تمام واحدهای آموزشی نهادینه و دانش‌آموزان و سایر بیمه‌شدگان از مفاد قرارداد و شیوه استفاده از آن آگاهی لازم و کافی را دارند و تعداد افراد بهره‌مند از مزایای پوشش این بیمه‌نامه نشان‌دهنده آگاهی بیمه‌شدگان، خانواده‌ها و مدیران واحدهای آموزشی و سایر مسئولان امر از شیوه اجرا و چگونگی استفاده دانش‌آموزان حادثه دیده از تعهدات این قرارداد است.

وی بیان کرد: به منظور تسهیل در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان، نمایندگان شرکت بیمه طرف قرارداد در تمام ادارات آموزش و پرورش مستقر و هر یک از اولیای دانش‌آموزان در صورت نیاز علاوه بر شعب شرکت بیمه می‌توانند به این نمایندگان مراجعه کنند و چنانچه به هر دلیلی موفق به دریافت خسارات درمانی ناشی از حوادث و درمان خود نشده‌اند می‌توانند با در دست داشتن مستندات و مدارک هزینه‌های پزشکی به مدیران مدارس  یا واحد تعاون و امور رفاهی ادارات آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به دریافت فرم مربوطه و دریافت خسارت خود اقدام کنند.

** جدول تعهدات قرارداد بیمه حوادث 96-95مبلغ 20.

000.

000 ریال100.

000.

000 ریال** پوشش بیمه‌ای و تعهدات مربوط به اردوهای دانش آموزیپرداخت هزینه پزشکی در اثر حادثه برای هر یک از بیمه‌شدگان در طول سال تحصیلیانتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2