لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مسابقات کاپ فیزیک ایران ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران به عنوان یکی از گرایش‌های مسابقات جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی موسسه تبیان برگزار می‌شود.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پنجمین دوره مسابقات کاپ فیزیک ایران به عنوان یکی از گرایش‌های مسابقات دوازدهمین جشنواره بین المللی پروژه‌های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و دانشگاه شهید بهشتی در روزهای 14 و 15 اردیبهشت ماه 1396 در محل مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.

کاپ فیزیک ایران یادگیری فیزیک با طعم لذت است.

مسابقه‌ای متفاوت و فعال به شکل گروهی، حل مسائل جدی علمی توسط دانش‌آموزان دبیرستانی، تلفیقی از کارهای پژوهشی، آزمایشگاهی، علمی، تئوری و تلفیقی متناسب و مفید برای هر سطحی از دانش آموزان است.

طرح این مسابقه برگرفته از مسابقات بین المللی فیزیک‌دانان جوان جام جهانی فیزیک (IYPT) و هدف اصلی آن آموزش و گسترش پژوهش فیزیک در میان دانش آموزان دبیرستانی است.

مسابقه کاپ فیزیک ایران رقابتی میان تیم‌هایی از دانش‌آموزان دبیرستانی است با محوریت« توانایی آن ها در حل مسائل علمی پیچیده، ارائه راه حل‌هایی به این مسائل به شکل متقاعدکننده و دفاع از آنها در بحث‌های علمی.

»نحوه برگزاری مسابقات بدین صورت است که 17مسئله برای مسابقات طرح شده است.

17 سوال آن، سوالات مسابقات جام جهانی فیزیک 2017 IYPT است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تبیان، سه دوره ابتدایی این مسابقه توسط دانشگاه علم و صنعت ایران و با حمایت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است و دوره‌های چهارم و پنجم نیز در جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه جشنواره پروژه‌های دانش آموزی تبیان با تلفن های 81202428 و 81202167 تماس گرفته و یا به آدرس http://project12.

tebyan.

net مراجعه کنند.

انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2