لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فعالیت موقت واحدهای علمی کاربردی در صورت استاندارد نبودن
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: سطح بندی این دانشگاه به زودی انجام می‌شود و مراکزی که در سطوح پایین‌ قرار بگیرند باید حداقل امکانات مطلوب را فراهم کنند و تا زمان کسب استانداردهای لازم، فعالیت آنها بصورت موقت و محدود خواهد بود.
یکشنبه, 08 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدحسین امید در جلسه رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی‌کاربردی یک دانشگاه کارآفرین است اگر خانواده‌ها با ماهیت اصلی این دانشگاه آشنا شوند علاقه‌مند به تحصیل فرزندان خود در این دانشگاه خواهند شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شد سال 95 این دانشگاه 870 هزار دانشجو داشته باشد و در پایان برنامه ششم توسعه یعنی پایان سال 99 تعداد دانشجویان این دانشگاه به 660 هزار نفر برسد، گفت: اکنون جمعیت دانشجویی این دانشگاه نزدیک به 450 هزار نفر است که از پیش بینی سال آخر برنامه توسعه نیز کمتر است.

امید عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی برنامه ششم توسعه باید 30 درصد از دانشجویان کشور تا پایان این برنامه آموزش های مهارتی را فرا گیرند.

با توسعه کیفیت فعالیت‌های دانشگاه علمی کاربردی می‌توانیم روند آموزش مهارتی را نسبت به گذشته ارتقاء دهیم، بنابراین پذیرش دانشجو در این دانشگاه به روند صعودی تبدیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه انعطاف‌پذیری از خصوصیات مهم و ارزشمند این دانشگاه به شمار می‌رود، گفت: این دانشگاه از انعطاف‌پذیری بالایی برخودار است به‌گونه‌ای که می‌توان طی یک نیمسال تحصیلی رشته یا پودمان جدید تعریف و راه‌اندازی کرد و این درحالی است که این قابلیت در دیگر دانشگاه‌های کشور وجود ندارد.

امید تأکید کرد: مراکز این دانشگاه با استفاده از قابلیت انعطاف‌پذیری می‌توانند در تعریف رشته و دوره‌های جدید مهارتی فعالیت بیشتری داشته باشند و پس از تصویب این دوره‌ها نسبت به اجرا اقدام کنند.

متأسفانه به وضع موجود یعنی جذب و پذیرش کم در رشته‌هایی که مورد نیاز کشور نیست عادت کرده‌ایم و باید این رویه اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای استانی باید از تفویض اختیاری که به آنها شده است استفاده کرده و با نیاز سنجی‌های استانی و منطقه‌ای و براساس آمایش آموزش عالی نسبت به تعریف رشته و پودمان‌های جدید اقدام کنند.

امید با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت مناسبی در امر گردشگری، تجارت، شیلات، نفت و گاز و پتروشیمی و گیاهان دارویی برخوردار است، اظهار داشت: بر اساس این پتانسیل‌ها می‌توان رشته‌های جدید تعریف و تصویب شود.

طبق صحبت‌های صورت گرفته با استاندار بوشهر، واحد استانی با هماهنگی استانداری می‌تواند از ظرفیت شورای اداری و پتانسیل موجود استان استفاده کند و برای شغل‌های جدید و مورد نیاز استان رشته های جدید تعریف و به ستاد دانشگاه معرفی کند تا فرآیند تصویب طی شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تمام مراکز دانشگاه تا مهر ماه سال 96 باید دارای اساسنامه، شخصیت حقوقی و شناسنامه شوند، تأکید کرد: اساس نامه تیپ برای مراکز خصوصی این دانشگاه به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسیده است و به زودی برای اجرا در اختیار واحدهای استانی قرار می‌گیرد.

امید خاطرنشان کرد: برای تصویب اساسنامه مراکزی مورد تأیید قرار می‌گیرند که از امکانات کافی، مدرسین برجسته، استاندارد فضا و کیفیت‌های آموزشی مطلوب برخوردار باشند.

گفت: براساس این سطح بندی که به زودی انجام می‌شود، مراکزی که در سطوح پایین‌تر قرار گیرند به آنها فرصت داده می‌شود تا حداقل امکانات مطلوب را فراهم کرده و تا زمان کسب استانداردهای لازم، فعالیت انها بصورت موقت و محدود خواهد بود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2