لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دعوت از معلمان برای تولید کتاب و محتوای آموزشی
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به حمایت از ناشران و مولفان کتاب‌های کمک آموزشی از معلمان باتجربه دعوت کرد تا با مطالعه شاخص‌های تدوین شده شورای ساماندهی کتاب‌های آموزشی، آثار خود را متناسب با آن تولید کنند.
سه شنبه, 03 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجةالاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان در شورای سیاست‌گذاری ساماندهی کتاب‌های آموزشی با بیان این که مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش، سازمان پژوهش را موظف به نظارت و ساماندهی کتاب‌های آموزشی کرده است، اظهار کرد: مجوز اولیه چاپ کتاب را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌کند اما کتاب‌هایی که وارد مدرسه می‌شوند باید ممیزی و استانداردهای لازم را کسب کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تاکید بر این که بخش غیر دولتی را رقیب خود نمی‌دانیم، تصریح کرد: بخش غیردولتی مکمل فعالیت‌های آموزشی دولتی است نه رقیب آن بنابراین باید تولیدکنندگان مواد آموزشی را به تولید محصولات استاندارد، تشویق و ترغیب کنیم.

وی افزود: محصولات آموزشی و کمک آموزشی بر اساس پشتیبانی فعالیت‌های آموزشی رسمی، توسعه دانش و تعمیق مفاهیم، دانش افزایی معلمان و تجهیز کتابخانه‌های مدارس دارای اهمیت هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدیان با اعلام حمایت‌های مادی و معنوی سازمان پژوهش از ناشران و مولفان، افزود: افرادی که توان تالیف و تولید محتوای آموزشی و کمک آموزشی دارند به ویژه از معلمان باتجربه دعوت می‌کنم با مطالعه شاخص‌های تدوین شده شورای ساماندهی کتاب‌های آموزشی که روی سایت دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی قرار دارد، آثار خود را متناسب و در راستای آن تولید کنند تا از این حمایت‌ها بهرمند شوند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درج مشخصات کتاب‌های برگزیده آموزشی پشت جلد کتاب‌های درسی، درج مشخصات کتاب و ناشر در کتاب نامه رشد، انتشار مشخصات کتاب در سایت ساماندهی کتب آموزشی و اعطای هدایا و جوایز به منتخبین آن را بخشی از حمایت‌های سازمان از کتاب‌های استاندارد برشمرد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2