لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تحصیل ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران
منبع خبر:خبرگزاری مهر
قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش از تحصیل ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
یکشنبه, 01 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز خلیل بابالو در مراسم امضای تفاهم نامه موسوم به GGP بین دو کشور ژاپن و ایران که با حضور سفیر ژاپن در ساختمان اموربین الملل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: قرابت فرهنگی بین مردم ایران و ژاپن باعث شده تا این کشور در دیدگاه ایرانیان جایگاه مثبتی داشته باشد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور افزود: کشورهای ایران و ژاپن هر دو درگیر جنگ و مصائب بعداز آن شده اند و این امر مشترکاتی را بین مردم دو کشور ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: زمینه های رشد تعلیم وتربیت در دیدگاه رهبران دو کشور دارای مشترکاتی است و تبادل تجربیات می تواند در ارتقای کیفیت آموزش وپرورش مؤثر باشد.

بابالو گفت: علی رغم تحریم های ظالمانه و مشکلات مالی به خاطر درک انسانی از نقش آموزش در تربیت دانش آموزان در سال جاری میزبان بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز پناهنده هستیم.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پوشش تحصیلی اتباع خارجی افزود: با نگاه انسان دوستانه ای که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، تلاش کرده ایم هیچ دانش آموز خارجی در ایران از تحصیل بازنماند و تاکنون بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه تحصیل اتباع خارجی کرده ایم.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خاطرنشان کرد: صرف نظر از بحث مادی، نگاه مثبت کشور ژاپن به تعلیم وتربیت و توجه به مناطق محروم بسیار ارزشمند است و امیدواریم بیش از پیش شاهد توسعه و تقویت ارتباطات فرهنگی بین دو کشور باشیم.

گفتنی است ؛ GGp پروژهای هستند که از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن و برای اجرای پروژهایی در زمینه توسعه و تامین امنیت انسانی و برحسب نیازهای متفاوت کشورهای در حال توسعه اجرا می شوند و در ایران این پروژه ها در مناطق کم برخوردار اجرا می شود.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2