لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تربیت و مهارت در این مدرسه خاموش نیست
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
سه سال قبل، حمیدرضا شاه حسینی خیر مدرسه‌ساز، دبیرستانی را در تهران ساخت و امروز دانش‌آموزان این مدرسه در مراسمی از او تقدیر کردند و یکی از نکات جالب دراین مدرسه، نپرداختن صرف به مسائل آموزشی است.
یکشنبه, 01 اسفند 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، «حمیدرضا شاه حسینی» خیری است که با همراهی پدر خود سرمایه به دست آمده‌اش از طریق سال‌ها فعالیت را در عرصه آموزش‌وپرورش و بهداشت و درمان این سرزمین صرف می‌کند و تا به امروز مدارس متعددی را در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، مازندران و ایلام برای اعتلای فرزندان ایران زمین بنا نهاده است.

مدرسه دخترانه شاهد امام حسین (ع) منطقه 14 شهر تهران نیز سه سال قبل توسط حمیدرضا شاه حسینی بنا شد و امروز دانش‌آموزان این مدرسه به پاس تقدیر از زحمات وی، مراسمی را برایش برگزار و دلنوشته‌های خود را تقدیم او کردند.

یکی از دانش‌آموزان به نمایندگی از سایر دوستان خود به این خیر مدرسه‌ساز گفت: بذرهای دانش و بینش در دل این خاک اهورایی ریشه می‌دوانند،‌ رشد می‌کنند، میوه می‌دهند اما هرگز فراموش نمی‌کنند کدام دست آنها را در خاک کاشت، کدام خورشید نوربارانشان کرد.

در بخشی از مراسم تقدیر از خیر مدرسه‌ساز حمیدرضا شاه حسینی، قاضی رئیس اداره امور شاهد وایثارگران اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به فرسودگی مدارس پایتخت گفت: مدیر مدرسه که مسئولیت اصلی او مباحث آموزشی و پرورشی است، بیشترین زمان خود را صرف رسیدگی به فضای فیزیکی فرسوده مدرسه می‌کند و خیران با ساخت مدارس جدید باری از دوش مدیران نیز برمی‌دارند.

مدرسه دخترانه شاهد امام حسین (ع) به صورت تمام هوشمند توسط حمیدرضا شاه‌حسینی ساخته شده است و سه سال است که دانش‌آموزان در آن مشغول به تحصیل هستند.

این مدرسه هم‌اکنون به یکی از مدارس موفق شهر تهران تبدیل شده است که علاوه بر آموزش دانش‌آموزان، در عرصه فعالیت‌های تربیتی و مهارت آموزی نیز به شیوه‌ای موفق فعالیت می‌کند تا علاوه بر مسائل روزمره مدرسه که حول آموزش محتوای کتاب‌های درسی خلاصه می‌شود در بحث تربیت دانش‌آموزان نیز عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

هم‌اکنون تربیت و مهارت به عنوان دو حلقه اصلی اما مفقود در مدارس کشور شناخته می‌شوند و بارها نیز مسئولان رده بالای آموزش و پرورش از وزیر و معاونان بر این مسئله تاکید داشته‌اند که تربیت زیر سیطره آموزش در مدارس کشور رمقی ندارد و تمام فعالیت‌های مدارس و انتظارات خانواده‌ها از معلمان به آموزش ریاضی، فیزیک و شیمی و در یک کلام آماده کردن آنها برای کنکور خلاصه شده است در حالیکه طبق سند تحول بنیادین آموزش وپرورش تربیت دانش‌آموزان و آماده ساختن آنها برای زندگی آینده باید توسط مدارس اجرا شود.

خانم محمدعلی مدیر مدرسه دخترانه شاهد امام حسین (ع) که این روزها بر خلاف رویه حاکم بر سایر مدارس که صرفاً بر مباحث آموزشی اصرار دارند توانسته در بحث تربیت و آموزش مهارت به دانش‌آموزان موفق عمل کند، معتقد است: 67 درصد دانش‌آموزان این مدرسه معدل بالای 19 دارند اما در کنار این مباحث، آموزش مهارت و تربیت دانش‌آموزان اهمیت ویژه‌ای دارد.

این مدیر مدرسه معتقد است که با همراهی معلمان توانسته‌اند اهداف آموزشی را با توجه به توانمندسازی دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف علمی، فناوری، تربیتی و مهارت آموزی توانمند کنند و براین اساس اردوهای مدرسه نیز با هدف آموزش تعامل، کارگروهی، گذشت و مدارا با دیگران طراحی می‌شود.

این مدرسه که توانسته با برنامه‌های جانبی در کنار فعالیت‌های آموزشی فضای شادی را برای دانش‌آموزان طراحی کند هر سال جشنواره غذای سالم را ویژه دانش‌آموزان طراحی می‌کند تا آنها در کنار فراگیری دروس، مهارت‌های لازم برای زندگی آینده از جمله آشپزی را نیز فرا بگیرند.

همچنین این روزها نمایشگاه تولیدات دانش‌آموزی در مدرسه برگزار شده است ودانش‌آموزان،محصولات خود را که با استفاده از مواد بازیافتی یا براساس مهارت‌های فراگرفته در کلاس کارو فناوری تهیه کرده‌اند، به نمایش گذاشته و با فروش آنها به دانش‌آموزان نیازمند کمک خواهند کرد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2