لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آشنایی با حقوق شهروندی از مدرسه آغاز می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران گفت: آشنایی با حقوق شهروندی باید از مدرسه آغاز و این حقوق در درون فرزندان ما نهادینه شود.
شنبه, 30 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان تهران اظهار کرد: توقع و انتظار از آموزش و پرورش در جامعه بسیار بالاست و همگان معتقدند که هر تحولی در جامعه از آموزش و پرورش شروع می‌شود.

وی در ادامه ضمن تقدیر از شهرستان‌های استان تهران به دلیل پرداختن و تبیین منشور حقوق شهروندی در بین دانش‌آموزان تاکید کرد: آشنایی با حقوق شهروندی باید از مدرسه آغاز شود و فرزندان ما باید این حقوق در درون آنها نهادینه شود.

چاوشی با تاکید بر اینکه مشکلات بزرگ هر جامعه‌ای از بی‌قانونی ناشی می‌شود، تصریح کرد: قانون را باید از دوران دبستان به کودکان آموخت و حتما در کتب درسی نیز باید به شکل جدی‌تری به آن پرداخته شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران گفت: هر اصلاحی از آنجا آغاز می‌شود که مردم حقوق خود را مطالبه کنند و اگر شهروندی از حقوق قانونی خود مطلع نباشد چگونه می‌تواند آن را مطالبه کند؟ بنابراین باید یکی از اصول اصلی آموزش و پرورش تبیین و احیای این حقوق در جامعه باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، وی در پایان ضمن تاکید بر تشویق و ترغیب رای اولی‌ها در انتخابات سال آینده خاطرنشان کرد: بلوغ سیاسی دانش آموزان را نیز باید گرامی داشت و آنان را برای شرکت در سرنوشت اجتماعی خویش مصمم ساخت.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2