لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مسابقات ملی دانش‌آموزی «سلام‌کاپ» آغاز شد
منبع خبر:خبرگزاری مهر
ششمین دوره مسابقات ملی سلام کاپ با حضور بیش از ٢هزار و ٢٠٠ دانش‌آموز ایرانی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران آغاز شد.
پنج شنبه, 28 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر برگزاری این مسابقات ضمن اعلام این خبر گفت: مسابقات ملی سلام کاپ در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می شود.

مرحله تئوری روز بیست و یکم بهمن ماه برگزار شده و مرحله عملی آن امروز در بخش دختران و فردا در بخش پسران برگزار می شود.

مهدی شاه‌حسینی با بیان اینکه در این دوره از رقابت‌ها یک هزار شرکت‌کننده دختر و یک هزار و ۲۰۰ شرکت‌کننده پسر از استانهای اصفهان، تهران، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان شرقی و سمنان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند، اظهار کرد: این مسابقات در ۶ لیگِ رباتیک، هوافضا، سازه ماکارونی، ماشین‌های شیمیایی، برنامه‌نویسی و پروژه‌های پژوهشی و ۲۸ رشته ربات‌های مسیر یاب، امدادگر الف و ب، جنگجو، فوتبالیست و گلایدر، هاورکرافت، راکت آبی، سازه راندمانی، سازه فشاری و هدفمند، مکانیک، الکترونیک، هنر و عکاسی، معماری، شیمی، ادبیات، کامپیوتر و ریاضی، برنامه نویسی، ماشین های شیمیایی، علوم انسانی، فیزیک، اخترفیزیک، زیست و مکاترونیک برگزار می‌شود.

وی درباره بخش تئوری مسابقات پژوهشی سلام‌کاپ گفت: بخش تئوری ۴۰ درصد از امتیاز نهایی هر تیم را شامل می‌شود و در این بخش تسلط دانش آموزان بر سازوکارهای علمی موجود در دست سازه‌هایشان مورد بررسی قرار می گیرد.

شاه حسینی تصریح کرد: همچنین در بخش پروژه‌های پژوهشی که شامل تحقیقات،‌ مقالات و اختراعات در حوزه‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، زیست‌پزشکی، هنر، معماری، ادبیات و علوم انسانی است، داوری نهایی صورت گرفته و آثار برتر فردا مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

به گفته وی، امروز شرکت‌کنندگان دختر در دانشگاه شهید رجایی به رقابت می‌پردازند و فردا دانش‌اموزان پسر در مسابقات شرکت می‌کنند.

شاه حسینی افزود: هدف از برگزاری این مسابقات، ارائه دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان است و این مسابقات از نظر کمیت رشته‌ها در کنار مسابقات تبیان جامع‌ترین رقابت دانش‌آموزی در کشور محسوب می شود.

مدیر ششمین دوره مسابقات ملی سلام‌کاپ یادآور شد: بخش عملی این مسابقات تا فردا در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2