لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

الگوی فارغ التحصیل مطلوب آموزش و پرورش تدوین می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه الگوی فارغ التحصیل مطلوب براساس سند تحول بنیادین در حال تدوین است، گفت: 98 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق می‌شود و سایر امور باید با دو درصد بودجه اداره شود.
چهارشنبه, 27 بهمن 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی فیض امروز در دومین کنگره هم‌اندیشی آینده‌سازان انقلاب اسلامی (بسیج دانش‌آموزی)، اظهار کرد: از متن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سند جدیدی در حال تدوین است که تا آخر امسال نهایی می‌شود.

وی افزود: این سند به نام الگوی فارغ‌التحصیل مقطع متوسطه در تراز انقلاب اسلامی نامگذاری شده است و در آن، هر آنچه که یک دانش‌آموز در تراز انقلاب باید داشته باشد، مورد توجه قرار گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سند الگوی فارغ‌التحصیل مطلوب خصوصیات مورد نیاز یک دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی تعریف می‌شود و همچنین ویژگی‌های دانش آموز در تعامل با خانواده مردم، سیاست و حکومت و محیط زیست و منابع طبیعی مشخص شده است.

فیض بیان کرد: در این سند ویژگی‌های دانش‌آموز تراز انقلاب اسلامی در فعالیت‌های شغلی و اقتصادی ترسیم شده است و از هم فکری انجمن دانش‌آموزان در این رابطه استفاده کرده‌ایم.

در حقیقت رویکرد کلان این است که دین‌داری یک دانش‌آموز در تمام فعالیت‌هایش نمود داشته باشد و وظایف او در قبال خود، سیاست و حکومت براساس دین‌داری و ارزش‌های اسلام و انقلاب باشد.

وی در ادامه در خصوص بودجه آموزش و پرورش مطرح کرد: هم اکنون 98 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق نیروی انسانی می‌شود و تصور کنید اگر دولت نتواند بودجه را به طور 100 تأمین و 95 درصد آن را تأمین کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در چنین شرایطی آموزش و پرورش در بحث پرداخت حقوق و مزایا با مشکل مواجه می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برای انجام سایر فعالیت‌ها در آموزش و پرورش از جمله اردوهای راهیان نور، مسابقات قرآن و فعالیت‌های کیفی تنها دو درصد بودجه وجود دارد و اولویت نخست این وزارتخانه پرداخت حقوق نیروی انسانی است.

بنابراین مجبوریم از فعالیت‌های فوق برنامه در حوزه‌های مختلف مشاوره و پرسش مهر بکاهیم حتی بودجه‌ای برای برگزاری جشنواره پرسش مهر نداریم.

فیض افزود: زمانی که بودجه آموزش و پرورش کافی نباشد در چنین شرایطی فعالیت هایی که به غیر از حوزه پرداخت حقوق است، تحت الشعاع قرار می‌گیرد و مجبوریم که حقوق را در اولویت قرار دهیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2