لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تنها ۱۸ درصد فضای آموزشی مستحکم در استان سمنان وجود دارد
منبع خبر:خبرگزاری مهر
شاهرود - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان اینکه مدارس استان باید تجهیز و استانداردسازی شود، گفت: تنها ۱۸ درصد فضای آموزشی مستحکم در استان وجود دارد.
سه شنبه, 26 بهمن 1395

ابوالفضل دربانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه از ۱۲۰ هزار دانش آموز استان سمنان تنها۲۰هزار نفر در فضای ایمن به تحصیل مشغول هستند، ابراز داشت: سهم شاهرود از این میزان تنها  ۱۶ درصد است که اگر حوادثی مشابه پلاسکو برای یکی از مدارس اتفاق بیفتد عواقب جبران ناپذیری در بر خواهد داشت.

وی افزود: طی سال گذشته ۱۷ پروژه با ۱۰۴ باب کلاس درس و اعتباری معادل ۱۴۹ میلیون ریال به بهره برداری رسید و ۱۱۱ مدرسه با ۶۲۹ کلاس درس با اعتباری معادل ۵۹ میلیون ریال استانداردسازی شد و این درحالی است که در دهه فجر سال جاری برای ۱۳ پروژه در قالب ۷۸ کلاس درس ۱۲۳ میلیون ریال هزینه و ۲۳ مدرسه با ۱۴۵ کلاس درس و با اعتبار ۱۷۴ میلیون ریال استانداردسازی شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان اینکه در مدیریت بدون بودجه دولتی قطعا باید به دنبال خیرانی بود که بتوانند در تجهیز و نوسازی مدارس نقش مهمی ایفا کنند، ابراز داشت: مدرسه ۱۲ کلاسه شهید مطهری با چهار هزار و ۱۸۰ متر مربع زمین، یک هزار و ۱۶۴ متر زیربنا و ۱۰۱ متر بنای سرایداری که با یک میلیارد و ۴۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شامل ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبارات نوسازی مدارس ساخته شده بود افتتاح شد که اگر مشارکت بخش حقیقی و حقوقی نبود قطعا به بهره برداری نمی رسید.

دربانی با ارائه گزارشی از خدمات دولت یازدهم تصریح کرد: طی سه سال و نیم از عمر دولت، ۸۳ پروژه آموزشی، فرهنگی ورزشی شامل ۴۲۲ کلاس درس با ۷۰ هزار و ۱۱۹ مترمربع به بهره برداری رسید.

وی افزود: در استانداردسازی سیستم گرمایش و سرمایش مدارس نیز تعداد ۳۲۹ پروژه در قالب یک هزار و ۹۴۴ کلاس با زیربنای ۱۵۸ هزار و ۳۸۴ مترمربع و با اعتباری معادل ۱۳۱ میلیون ریال در سطح استان سمنان انجام شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان یادآور شد: در خرید و ساماندهی تجهیزات آموزشی ۵۱ هزار اقلام مورد نیاز با اعتبار ۲۵ میلیون ریال در مدارس استان توزیع، و ۴۰ هزار فضای آموزشی، ورزشی و فرهنگی و ۱۸ هزار مترمربع مقاوم سازی فضای آموزشی صورت گرفته است.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2