لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ضوابط ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از عصر امروز آغاز می‌شود، ضوابط ثبت‌نام را تشریح کرد.
دوشنبه, 25 بهمن 1395

فرهاد فتحی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه دستورالعمل ثبت نام آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان دوره اول و دوم متوسطه از طریق مرکز سنجش به استان‌ها ابلاغ شده است، اظهار کرد: مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به برگزاری آزمون سراسری در تاریخ پنجشنبه 14 اردیبهشت 96 برای پایه هفتم و جمعه 15 اردیبهشت 96 برای پایه دهم اقدام خواهد کرد.

وی گفت: دانش آموزان ایرانی مدارس خارج از کشور هم می‌توانند برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کنند و در روز برگزاری آزمون در داخل کشور در حوزه‌های اجرایی خارج از کشور آزمون دهند.

مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان بیان کرد: ثبت نام در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان از بعدازظهر امروز (دوشنبه 25 بهمن 95) آغاز می شود و تا روز سه شنبه (3 اسفند 95) ادامه دارد و تمام مراحل ثبت نامه به صورت اینترنتی است.

فتحی‌نژاد افزود: کارت ورود به جلسه امتحان بعد از تعطیلات عید از طریق اطلاعیه‌ای که در سایت AZMOON.

MEDU.

IR قرار می‌گیرد، قابل دریافت است همچنین داوطلبان برای ثبت‌نام باید از طریق این سایت اقدام کنند.

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون از امروز در سایت بارگزاری می‌شود و خانواده‌ها قبل از ثبت نام حتما باید این دفترچه را مطالعه کنند چرا که در آن اطلاعاتی در خصوص مدارک مورد نیاز و ضوابط ثبت نام، ظرفیت‌ها، نحوه پذیرش و نقل و انتقال دانش‌آموزان موجود است همچنین راهنمای تکمیل فرم ثبت‌نام نیز در دفترچه موجود است.

فتحی نژاد درخصوص شرایط ثبت‌نام عنوان کرد:‌ برای شرکت در آزمون ورودی پایه هفتم، دانش‌آموز باید مقیاس خیلی خوب را در تمام دروس یا مقیاس خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 94-95 را کسب کرده باشد و اگر در دو درس مقیاس خوب را کسب کرده باشد، نمی‌تواند در این آزمون شرکت کند.

برای پایه دهم نیز داشتن حداقل معدل کل 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 94-95 ضروری است.

وی با اشاره به طراحی سوالات بیان کرد:‌ محتوای آزمون شامل دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است.

20 درصد نمره آزمون مربوط به سوالات استعداد تحلیلی و 80 درصد مربوط به سوالات استعداد تحصیلی است.

مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: امسال دانش آموزان حق انتخاب سه مدرسه در شهر خود را براساس اولویت و علاقه‌مندی دارند و دانش‌آموز زمانی که می‌خواهد در شهرهایی که چند مدرسه استعداد درخشان دارند مانند تهران تبریز و اصفهان برای ثبت‌نام اقدام کند این امکان را دارد که سه مدرسه را براساس علاقه‌مندی و اولویت انتخاب کند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است این سوال مطرح شود که آیا دانش آموز می‌تواند در یک استان، شهرهای مختلفی را انتخاب کند، افزود: این امکان وجود ندارد و تمام انتخاب‌ها باید از یک شهر باشد یعنی دانش آموز نمی‌تواند اولویت نخست خود را دبیرستان علامه حلی تهران انتخاب کند و اولویت دوم خود را علامه حلی البرز اعلام کند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2