لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

راه اندازی کانون های فرهنگی فارغ التحصیلان مدارس صدرا
منبع خبر:خبرگزاری مهر
رئیس سازمان مدارس صدرا، از راه اندازی کانون‌های فرهنگی فارغ التحصیلان مدارس صدرا خبر داد.
شنبه, 23 بهمن 1395

داوود بهرام‌سری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: آموزش و پرورش در شاخه نظری دارای ۴ رشته علوم تجربی، علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی است.

علوم و معارف اسلامی پس از انقلاب اسلامی وارد نظام آموزش و پرورش شده است لذا تعداد محدودی از مدارس این رشته را دارند.

وی تصریح کرد: رشته علوم و معارف اسلامی ۶ ماده درسی دارد.

اصول و عقاید، تفسیر، احکام، اخلاق، تاریخ اسلام و ادبیات عربی از مواد درسی این رشته است که این محتواها باعث می‌شود هر کسی رشته علوم و معارف اسلامی را انتخاب نکند.

بهرام سری ادامه داد: خانواده‌هایی که علایق مذهبی بیشتری دارند و توقعات دینی آنان بالاتر از سطح مدارس موجود است، فرزندانشان در مدارسی که این رشته را دارد تحصیل می کنند.

وی افزود: مخاطب ما تقریبا قشر مذهبی جامعه هستند و این باعث می‌شود تا فضای مدرسه مذهبی‌تر از مدارس دیگر شود.

وی ادامه داد: اقتضای محتوای آموزشی می‌طلبد تا انسان‌هایی که این دروس را تدریس می‌کنند از غنای مذهبی و دینی برخوردار باشند.

رییس سازمان مدارس صدرا گفت: گفتمان‌های دینی، سخنرانی‌ها و اردوهای دینی و مذهبی برای دانش آموزان برگزار می‌شود تا این مسائل باعث می‌شود مدارس اسلامی وزین‌تر شوند.

وی با بیان اینکه درصد آسیب‌های اجتماعی در مدارس اسلامی کمتر است، افزود: در آینده برنامه‌ای خواهیم داشت تا به صورت علمی و پژوهشی و تحقیق میدانی از دانش آموزان آمار مربوط به آسیب‌های اجتماعی و ارتباط آنان با شبکه‌های مجازی را ارائه دهیم.

بهرام سری با اشاره به مشکلات سازمان مدارس صدرا، تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل ما فضای آموزشی است.

نیمی از مدارس ما فرسوده است.

نیمی از مدارس ما از طریق وزارت آموزش و پرورش به ما داده شده یا اجاره کرده‌ایم که از قدمت زیادی برخوردارند و باید تخریب و نوسازی شوند.

وی تصریح کرد: سازمان تبلیغات پیگیر حل مشکل فضای آموزشی مدارس صدرا است.

همچنین سازمان به دنبال جذب خیران است تا بتواند مشکل فضای آموزشی استان‌ها را با کمک خیران حل کند.

رئیس سازمان مدارس صدرا تصریح کرد: سازمان تبلیغات در دستور کار دارد تا کانون‌های فرهنگی فارغ التحصیلان دبیرستان صدرا را راه‌اندازی کند.

اگر این کانون‌ها تاسیس شوند ارتباط ما با دانش آموزان مستمر خواهد بود.

وی  گفت: سرمایه گذاری بر روی تربیت انسان‌هایی که از لحاظ دینی و مذهبی مطابق اهداف و فرهنگ اسلامی ما هستند موجب می‌شود تا بیشتر مشکلات ما حل شود.

امروزه در جامعه‌ ما متاسفانه به مسائل مادی بیشتر از مسائل تربیتی اهمیت داده می‌شود، در صورتی که با سرمایه گذاری بر روی تربیت و مسائل معنوی به اهداف مادی هم خواهیم رسید.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2