لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دهه فجر حاصل مقاومت و ایستادگی ملت ایران است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
سازمان بسیج فرهنگیان در بیانیه‌ای تاکید کرد: دهه فجر حاصل مقاومت و ایستادگی ملت مظلومی است که با سلاح ایمان، وحدت حول محور ولایت و با شور حسینی پایه‌های نظام بی منطق و ستمگر شاهنشاهی را فرو ریخت.
جمعه, 22 بهمن 1395

به گزارش گروه خبرگزاری تسنیم، سازمان بسیج فرهنگیان در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرده است؛ در این بیانیه آمده است:رژیم پهلوی با بی عرضگی و فساد درونی و سرسپردگی به نظام سلطه، ایران را به یک کشور عقب مانده و وابسته از نظر علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مبدل کرده بود تا آنجا که سرشکستگی و سرافکندگی ناشی از آن برای هر ایرانی با غیرتی غیرقابل تحمّل بود.

علاوه بر این، چپاول دارایی‌های ملی در کنار خوش خدمتی به بیگانگان و بازکردن مسیرهای ترویج فرهنگ فاسد و مبتذل غربی، این سرزمین را به جولانگاه عناصر خود فروخته و عوامل بیگانه تبدیل کرده بود و در آن وانفسا، گوش شنوایی یافت نمی‌شد که فریاد تظلم اقشار ستمدیده ایرانی را بشنود.

قیام‌هایی همچون نهضت تنباکو، انقلاب مشروطیت و نهضت ملی شدن صنعت نفت هم پس از چند صباحی، با دخالت دشمن و اعتماد برخی به بیگانه، به شکست انجامید تا اینکه ملت بزرگ و مسلمان ایران به رهبری امام خمینی(ره) و الگوبرداری از قیام حضرت سیدالشهدا (ع) بپا خواست و با تحمل سختی‌های بسیار و تقدیم هزاران شهید، دیو را بیرون کرد، ولایت را چون نگینی در میان گرفت، دست آمریکای جنایتکار را کوتاه کرد و فجرآفرین شد.

ملت ایران این افتخار را دارد که با انقلاب اسلامی 1357، پرچم حقیقت خواهی و ظلم ستیزی را در دوران جاهلیت مدرن بر افراشت و بسترساز بیداری و آزادی خواهی ملت‌های مظلوم و تحت ستم در جهان شد.

از این رو، دهه فجر حاصل مقاومت و ایستادگی ملت مظلومی است که با سلاح ایمان، وحدت حول محور ولایت و با شور حسینی پایه های نظام بی منطق و ستمگر شاهنشاهی را فرو ریخت تا با زمینه سازی حکومت جهانی حضرت حجت (عج)، حکومت الله بر جهان را رقم بزند.

امروز با گذشت 38 سال،علیرغم تمامی دشمنی‌های همه جانبه سلطه گران و کارشکنی‌های جاهلانه و بعضاً خائنانه برخی اشخاص و گروه‌های داخلی، دستاوردهای ارزشمند علمی، فرهنگی، دفاعی، سیاسی و.

؛ انقلاب شکوهمند اسلامی را به نگینی درخشان در میان سایر انقلاب‌های جهان تبدیل کرده است.

امروز در محور مقاومت اسلامی شاهد پیروزی‌های مهم رزمندگان جبهه مقاومت و جان نثاران حرم اهل بیت اطهار (ع)هستیم و در جبهه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی روندهای رو به رشد و تعالی را برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی رقم می‌زنیم.

ما فرهنگیان بسیجی با درود به ارواح مطهر امام راحل و شهیدان گرانقدر و سپاس از تمامی ایثارگران و خانواده معظم شهدا و با عرض تبریک 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به پیشگاه حضرت امام خامنه ای و مردم انقلابی ایران اسلامی، اعلام می‌داریم:اگرچه ملت به پیروی از امام راحل و امام حاضر، به آمریکا و انگلیس ستمگر و خبیث و دنباله‌هایشان اعتماد نداشته و ندارند و می دانستند که از دشمن توقعی جز جنایت و دشمنی نیست، اما امروز به برکت «نرمش قهرمانانه» و «مقاومت مؤمنانه» و با تعویض «کدخدا» که از الطاف الهی بود، «دست چدنی» از زیر «دستکش مخملین» بیرون زده و صدای دوستان آمریکا را هم درآورده است و دیگر حنای «اعتماد به شیطان بزرگ» رنگ باخته است.

لذا فریاد بر می‌آوریم: ای آمریکا! ای انگلیس! ای صهیونیسم جهانی! مرگ‌تان باد؛ از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

مسئولان و نخبگان کشور(خواص اهل حق) در عمل-نه شعار- به ولایت و شهیدان تأسی کنند، از تاریخ عبرت بگیرند.

از باب: «کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم»؛ ولایت مداری، قانون مداری، ساده زیستی، قناعت، کوشش مجاهدانه، بی رغبتی به ظواهر دنیوی، پرهیز از تجمل و اشرافیگری، صداقت، امانت، بردباری و تحمل مخالف، بدون چشمداشت مادی و برای رضای خدا و پاداش اخروی کار کردن و.

را وجهه همت خود کنند.

حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها توجه دارند و داشته باشند که بخش زیادی از مسئولیت استمرار انقلاب اسلامی بر عهده آنان است؛ لذا باید برای تولید دانش کاربردی و بومی مورد نیاز برای تحقق بعد نرم افزاری پیشرفت اسلامی – ایرانی، مجاهدانه و انقلابی عمل کنند تا دو مرحله جامعه سازی و دولت سازی از پنج گام تحقق تمدن نوین اسلامی سرعت محسوس به خود بگیرد.

با وجود موفقیت‌های نظام و انقلاب اسلامی در بسیاری از زمینه‌ها، اما هنوز در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی و به ویژه آسیب‌های اجتماعی با ناکامی‌هایی مواجه هستیم که دلیل اصلی آن عدم تکیه بر توان داخلی از یک سو و اعتماد به بیگانه و تبعیت از «دستورالعمل‌های دشمن نوشت» از سوی دیگر است، مسئولان بخش‌های ناموفق، از عرصه‌های موفق درس بگیرند.

امروز دیگر به تجربه ثابت شده که مسئولان هر بخشی از نظام، اگر وجهه همت خویش را بر اسلام ناب، تبعیت از ولایت، اعتماد به ملت بزرگ ایران و تکیه بر وعده‌های الهی بنا نهند و اهل تبرّی و استکبارستیزی باشند، موفق می‌شوند.

اگر اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی را نسخه درمان درد «معیشت بدانیم،اقتصاد هم، همچون «امنیت»، عطری خواهد بود که خود می بوید.

قرآن کریم سلطه کافران بر مسلمانان را نفی کرده است، امام راحل علت ناکامی و شکست جوامع اسلامی را پیروی از دستورالعمل‌های بیگانگان دانستند، رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر مراقبت در برابر نفوذ فکری فرهنگی دشمن تأکید ورزیده و لزوم عمل به فرمان خدای متعال مبنی بر جهاد کبیر و عدم تبعیت از کافران را متذکر شدند.

به همین خاطر جا دارد برخی «کنوانسیون‌های بیگانه نوشت» و نوشته‌هایی همچون آموزش 2030 که توسط دشمنان و بیگانگان انشاء شده است و می خواهد در عرصه فرهنگ و تعلیم و تربیت کشور به اجرا در آید؛ جدی گرفته شود و از هشدارهای اردیبهشت سال 95 رهبر دانشمند و بصیر انقلاب اسلامی مبنی بر ممانعت از «تربیت نسل مطابق با خواست نظام سلطه» غفلت به عمل نیاید.

از مجموعه‌های خودجوش مردمی و انقلابی که با به میدان آوردن توان مردم و جوانان حرکت انقلابی ملت ایران را در عرصه‌های حقیقی و مجازی تقویت می‌کنند، صمیمانه سپاسگزاریم و از همه دلسوزان انقلاب و اسلام و نظام و مردم می‌خواهیم حول محور اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و ولایت فقیه شاخصه‌های پنج گانه انقلابی‌گری که امام خامنه‌ای فرمودند را روز به روز در خویش تقویت کنند و یقین داشته باشید که« إن تنصروا الله فلا غالب لکم».

در پایان ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی تاکید می کنیم، چون همیشه گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای در راه حفظ و دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و بصیر ایران کماکان با کمال افتخار ادای وظیفه خواهیم کرد و همگام با ملت ولایت مدار ایران اسلامی بار دیگر با گرامیداشت این ایام و با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن، وحدت و همدلی و صلابت انقلابی خود را به نمایش خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2