لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نیاز به ساخت مدارسی با عمر 200 سال در کشور داریم
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: باید مدارسی در کشور ساخته شود که عمر مفید آنها 200 سال باشد تا مجبور نباشیم به طور دائم در این زمینه هزینه کنیم.
جمعه, 22 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از وزارت آموزش و پرورش - محمدتقی  نظرپور در نشست روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 28 هزار نفر درکار مدرسه‌سازی شرکت داشتند که از این تعداد 82 درصدآقایان و 18 درصد خانم‌ها هستند.

تاکنون 18 جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار شده که در آن خیرین 7 هزار و 200 میلیارد تومان کمک کرده‌اند و سه هزار و 200 میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی افزود: بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، 19 هزار پروژه مدرسه سازی به بهره برداری رسیده است که در آن 106 هزار کلاس احداث شده است.

هم اکنون دو هزار و 266 پروژه نیمه تمام داریم که کار تکمیل 42 درصد این پروژه‌ها را خیرین  مدرسه‌ساز برعهده گرفته‌اند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: باید سازوکاری را در پیش بگیریم و مدارسی را احداث کنیم که عمرمفیدشان بین 150 تا 200 سال باشد چرا که عمرکوتاه پروژه‌ها باعث می‌شود دائم دراین خصوص هزینه کنیم.

نظرپور با اشاره به رویکرد جدید وزیر آموزش وپرورش مبنی برگسترش فرآیند آموزش به خارج از کلاس‌های درس عنوان کرد: اگر قرار است بخشی از آموزش در خارج از کلاس اتفاق بیفتد، باید فضاهای مناسب‌تری ساخته شود.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2