لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نکات مهم برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
ثبت‌نام آزمون سراسری سال 96 از فردا (سه‌شنبه) آغاز می‌شود و در همین رابطه داوطلبان باید با رعایت برخی نکات برای ثبت‌نام اقدام کنند.
چهارشنبه, 20 بهمن 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام آزمون سراسری سال 96 از فردا (سه‌شنبه 19 بهمن 95) آغاز می‌شود و تمام داوطلبان‌ متقاضی‌ شرکت در آزمون سراسری سال 1396برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و متقاضیان رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها براساس آزمون صورت می‌‌گیرد باید از فردا برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

فرصت ثبت‌نام آزمون سراسری سال 96 که از روز سه‌شنبه 19 بهمن آغاز می‌شود تا روز پنجشنبه 28 بهمن ماه ادامه دارد.

* تکالیف داوطلبان‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون سراسری سال 96مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) این دفترچه همزمان با آغاز زمان ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش.

مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نشانی:  http://dipcode.

medu.

ir برای دریافت  کدهای سوابق تحصیلی.

کدهایی که داوطلب باید دریافت کند بدین ترتیب است:‌ کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا سال 1395 با عنوان رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی.

  کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1391 تا 1395 اخذ کرده‌اند.

دانش آموزان پیش دانشگاهی سال جاری که تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 96 فارغ التحصیل می‌شوند، باید برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون در تاریخ 5 تیر ماه 96 مراجعه کنند.

* نحوه ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون سراسری سال 96ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌های تمام دوره‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1396 و  متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش درآنها بر اساس آزمون صورت می‌‌گیرد، فقط از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است.

داوطلبان لازم است ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون، اقدام کنند.

متقاضیان ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1396، با دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش ضمن مطالعه دقیق آن برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه ایثارگران که در این دفترچه راهنما درج شده است، در صورتی که دارای شرایط مندرج در دفترچه ‌باشند، می‌توانند به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کنند.

* پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون سراسری 96با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام فقط به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان باید به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 20 هزار تومان به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.

با توجه به اینکه مقرر شده در مراحل مختلف آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 500 تومان به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از آن استفاده کنند.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند متقاضی شرکت در یکی از گروه‌های پنجگانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی یک (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی دو (علوم تجربی)، گروه آزمایشی سه (علوم انسانی)، گروه آزمایشی چهار (هنر) و گروه آزمایشی پنج (زبان‌های خارجی) شود.

چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی  ‌باشد، لازم است که به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 20 هزار تومان دیگر نیز پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند.

منظور از ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی یعنی داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود.

اگر داوطلبی علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باشد، لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 10 هزار و تومان دیگر نیز اقدام و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند.

* شرایط شرکت در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجاییدر رابطه با نحوه اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، در صورت اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش برای پذیرش دانشجو این دانشگاه‌ها، موضوع در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون یا در زمان انتخاب رشته اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 96 یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای تمام داوطلبان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند حق ثبت نام در آزمون سراسری سال 1396 را ندارند و در صورت ثبت‌نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

پذیرفته‌ شدگان‌ دوره‌های‌ روزانه‌ آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1395 (اعم‌ از رشته‌های‌ متمرکز یا نیمه‌متمرکز) در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1396 ( با رعایت شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال 1396 )منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد.

به گزارش تسنیم، این آزمون در روزهای ‌پنج‌شنبه 15 تیر و جمعه 16 تیر 96 برگزار خواهد شد و داوطلبان از‌ یکشنبه 11 تا چهارشنبه 14 تیر‌ 96 با مراجعه به سایت سازمان سنجش می‌توانند نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2