لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اعلام میزان معوقات 3 بدهکار کلان بانکی بازداشتی در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به بازداشت 3 بدهکار کلان بانکی در پرونده ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: این افراد به‌ترتیب یک‌هزار و 350 و یک‌هزار و 600 میلیارد تومان بدهی معوق بانکی دارند.
چهارشنبه, 20 بهمن 1395

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود، با بیان یک بخشی از دستگاه‌های مختلف دولتی در همه زمان‌ها و دوره‌ها کوتاهی‌هایی را انجام می‌دهند و هرچه می‌گوییم دوباره تکرار می‌شود، اظهار کرد: ما در همین جلسات چندین بار مسائل و مشکلات سیستم بانکی را مطرح کردیم اما باز هم در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه این مسئله مشاهده شد و 2 الی 3 نفر اخیراً بازداشت شدند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: یک نفر از این بازداشت‌شدگان کسی بود که بدون رعایت مقررات و تضمین مالی یک‌هزار و 350 میلیارد تومان معوقه دارد، چرا باید این تکرار شود؟ چه‌کسی در اینجا مقصر است؟ و با چه‌کسی باید برخورد کرد؟ جالب اینکه این فرد از بانک‌های دیگر هم معوقه دارد و پول‌هایی هم که دریافت کرده در زمینه خودش خرج نکرده است.

وی افزود: یک نفر دیگر از بازداشت‌شدگان افزون بر هزار میلیارد و نفر دیگر 600 میلیارد معوقه دارد که معوقات این 3 نفر مربوط به 10 سال پیش نیست بلکه جدیداً اتفاق افتاده است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره مجدد به پرونده بابک زنجانی اظهار داشت: شرکت نفت یا شرکت نیکو چرا محموله خود را به بابک زنجانی داده است؟ آنچه مسلم است قدری به‌لحاظ تحریم‌ها در تنگنا بودند و اگر کسی این را منکر شود خلاف واقع است.

هنوزم که هنوز است سیستم بانکی ما نمی‌تواند مبادله ارزی انجام دهد و هنوز هم تحریم‌های ظالمانه به‌قوت خود باقیست، اما آیا همه مشکل در تحریم‌هاست؟ پاسخ منفی است.

اژه‌ای افزود: در پرونده بابک زنجانی چه‌کسانی مقصر هستند؟ بازپرس در این زمینه چه کرده است؟ بازپرس پرونده در همان ابتدا مدیرعامل شرکت نیکو را بازداشت کرد و این فرد 7 ماه در بازداشت بود و سپس با قرار وثیقه آزاد شد که پرونده وی باید به دادگاه برود و حتماً محاکمه شود.

به‌گفته وی در پرونده بابک زنجانی افراد دیگری از شرکت نفت و صندوق بازنشستگی نفت پرونده دارند که به آنها رسیدگی می‌شود.

معاون اول قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی در همه پرونده‌ها آسیب‌ها را استخراج و به مسئولان دولتی ارائه می‌کند تا این‌گونه مسائل در آینده تکرار نشود.

انتهای پیام/*.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2