لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شاید در 10 سال آینده بتوانیم «فضای آموزشی تهران» را به نقطه قابل قبول برسانیم
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل نوسازی مدارس تهران گفت:‌ در حال حاضر همه مناطق استان تهران و شهرستانهای آن نیازمند احداث فضای آموزشی جدید هستند؛ در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان گفت که در 10 سال آینده بتوانیم فضاهای آموزشی شهر تهران را به نقطه قابل قبولی برسانیم.
چهارشنبه, 20 بهمن 1395

داریوش ورناصری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره کمبود فضاهای آموزشی و ساخت مدارس در مناطق 19 گانه تهران اظهار کرد: هر منطقه‌ای که نیاز به فضای آموزشی داشته باشد به فراخور اعتبارات یا مشارکت خیران نسبت به احداث فضای آموزشی در آن منطقه اقدام می‌کنیم.

وی افزود: این نیاز توسط آموزش و پرورش مناطق اعلام می‌شود که همواره در این موضوعات، مشکل تخصیص اعتبار و عدم زمین و مکان مناسب در ساخت مدرسه وجود دارد؛ به این معنا که در بیشتر مواقع هم نبود زمین و هم مشکل اعتبار برای ساخت مدرسه وجود دارد.

ورناصری درباره وضعیت فضای آموزشی شهر تهران یادآور شد: در حال حاضر همه مناطق استان تهران و شهرستانهای آن نیازمند احداث فضای آموزشی جدید هستند که از بین آنها منطقه 22 به دلیل تراکم جمعیت دانش‌آموزی بالا در اولویت اول قرار دارد و مناطق 19، 17، 12 و 7 همچنین مناطق دارای بافت‌های فرسوده مانند شهرری، شهریار، شهرقدس و بهارستان با تراکم دانش‌آموزان بالا در اولویتهای بعدی قرار دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس تهران با اشاره به تراکم بالای دانش‌آموزان در یکی از مناطق تهران تصریح کرد: در این منطقه تراکم دانش‌آموز در کلاس درس به 37 نفر رسیده در حالی که میانگین کشوری 27 نفر است و این نشان‌دهنده این است که از فضای آموزشی محدودی برخورداریم و این فضای اندک را نمی‌توانیم در یک مرحله دو سه ساله حل کنیم بلکه نیازمند استاندارسازی، ترمیم و جبران کمبودهای فضاهای آموزشی هستیم.

ورناصری با بیان اینکه نیاز ایجاد فضای آموزشی در سطح شهر تهران و شهرستانهای تهران بسیار زیاد است، ادامه داد: به دلیل اینکه تراکم جمعیت دانش‌آموزرانی در بیشتر نقاط تهران در حال رشد است، در حال حاضر پاسخگوی این تعداد از نیازهای مناطق نیستیم.

وی با اشاره به اینکه فضاهای آموزشی تنها پاسخگوی نیارهای اضطراری بوده و با نیازهای استاندارد فاصله بسیار دارد، خاطرنشان کرد: در استان تهران به دلیل مهاجرپذیری بالای آن، رشد جمعیت مثبت بوده و روزانه و سالانه به جمعیت این قشر از جامعه اضافه می شود؛ این موضوعات به مرور زمان در حال تبدیل شدن به یک چالش جدید است که به نتیجه رسیدن آن، نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و جدی مسئولان استانی و کشوری است.

ساخت بیش از 100 فضای آموزشی جدید در مناطق مختلف تهرانورناصری از ساخت بیش از 100 فضای آموزشی در مناطق مختلف تهران و شهرستانهای آن خبر داد و گفت: در سال 95 این مدارس با حداقل 10 کلاس درس به همراه آزمایشگاه، کارگاه، تجهیزات، سرویس بهداشتی و محوطه فضای باز ساخته ‌شده و در اختیار مناطق قرار گرفت.

مدیرکل نوسازی مدارس تهران به تفاوت سرانه فضای آموزشی تهران و کشور اشاره و تصریح کرد: این سرانه در حالی در استان تهران 4.

95 است که در میانگین کشوری 5.

25 گزارش می‌شود و این به معنای این است که آمار شهر تهران تا حدی از میانگین کشوری پایین‌تر است که نزدیک شدن به سرانه کشوری را دشوار می‌کند.

وی از آغاز برنامه‌ریزی آموزش و پرورش برای ساخت فضاهای آموزشی سال 96 مدارس در چند روز آینده خبر داد و اظهار کرد: برای سال آینده نیز به دنبال ساخت بیش از 100 مدرسه در تهران هستیم اما در این زمینه تخصیص اعتبار پایینی وجود دارد و اگر خیران مشارکت نداشته باشند، وضعیت خوشایندی اتفاق نمی‌افتد.

ورناصری یادآور شد: در صورت اختصاص اعتبارات لازم به امر مدرسه‌سازی در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان گفت که در 10 سال آینده بتوانیم فضاهای آموزشی شهر تهران را به نقطه قابل قبولی برسانیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2