لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اختصاص 100 میلیارد تومان برای خرید شیر مدارس
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیر‌کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس خبر داد و گفت: اکنون 100 میلیارد تومان اعتبار برای تأمین شیر رایگان مدارس تخصیص یافته است.
چهارشنبه, 20 بهمن 1395

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش تهران؛ منصور مجاوری درباره آخرین وضعیت توزیع شیر رایگان در مدارس کشور اظهار کرد: بر اساس اعتبار مصوب دولت، توزیع شیر رایگان در استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی آغاز شده است.

وی افزود: توزیع شیر رایگان در مدارس 15 استان کشور نیز در دست اقدام است و در باقی استانها نیز تا روز چهارشنبه شیر توزیع می‌شود.

مجاوری با بیان اینکه باید از ابتدای سال تحصیلی تا پایان آن شیر در مدارس توزیع شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تابع ضوابط بودجه دولت هستیم لذا تا تأمین اعتبار مربوط به شیر مدارس صبر کردیم؛ با اعتبار مصوب کنونی، بدهی و مطالبات مربوط به شیر مدارس که از سال گذشته باقی مانده بود را پرداخت کردیم و بخشی هم به تامین اعتبار برای توزیع شیر در مدارس اختصاص یافت.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعتباراتی که برای توزیع شیر رایگان در مدارس در نظر گرفته شده است، گفت: اکنون 650 میلیارد تومان اعتبار از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و ردیف بودجه عمومی دولت برای تأمین شیر رایگان مدارس اختصاص داده شده و به هر میزان که از این اعتبار در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، شیر توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: به استان‌های کشور اعلام کردیم که مطابق سال گذشته، 800 میلیون پاکت شیر برای امسال در نظر بگیرند؛ در حال حاضر به میزان 100 میلیارد تومان امکان توزیع شیر در مدارس داریم و به محض تخصیص اعتبارات بیشتر، دفعات توزیع شیر نیز افزایش پیدا می‌کند.

مجاوری یادآور شد: با اعتبارات تخصیص یافته کنونی به طور کلی یک ماه‌ و نیم تا دو ماه می‌توانیم شیر در مدارس را توزیع کنیم و برای تهیه 800 میلیون پاکت شیر به 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2