لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

معلمان حق‌التدریس از چه زمانی حقوق نگرفته‌اند؟
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معلمان بابت ساعات اضافه تدریس از مهر تاکنون ریالی حق‌التدریس دریافت نکرده‌اند همچنین مربیان پیش دبستانی که به صورت حق‌التدریس جذب شده‌‌اند ماه‌هاست حقوق دریافت نکرده‌اند.
سه شنبه, 19 بهمن 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پرداخت مطالبات معلمان همواره به عنوان یکی از مسائل جدی در حوزه مباحث مالی وزارت آموزش‌وپرورش مطرح است و عمدتاً به دلیل کسری بودجه وزارت آموزش‌وپرورش، پرداخت پاداش پایان خدمت و مطالبات مربوط به حق‌التدریس معلمان با تاخیر همراه است.

آذر ماه امسال، مطالبات حق‌التدریس ماه‌‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال تحصیلی گذشته به حساب معلمان واریز شد و طبق اعلام آموزش‌وپرورش از ابتدای سال جاری بابت حق‌التدریس شاغلان 513 میلیون و 500 هزار تومان واریز شده است.

* معلمان حق‌التدریس ماه‌هاست حقوقی نگرفته‌اندمربیان پیش‌دبستانی نیز که به استناد قانون مصوب مجلس شورای اسلامی به عنوان معلم حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش فعالیت می‌کنند به دلیل عدم تامین اعتبار با وجود ماه‌ها فعالیت حقوقی را دریافت نکرده‌اند و حتی برای رفت‌وآمد به مدرسه نیز از جیب خود هزینه می‌کنند.

در همین رابطه قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید:حدود30 هزار معلم که تمام هفته را درس داده‌اند اسمشان حق التدریس است اما مانند سایرین تمام روز هفته را در کلاس حضور دارند اما 9 ماه است ریالی به آنان پرداخت نشده است.

این افراد با پول یارانه‌شان هزینه ایاب و ذهاب مدرسه را  پرداخت می‌کنند.

معلمان بارها در تماس‌ها و گفت‌وگوهای خود  از عدم واریز حق‌التدریس‌ها از ابتدای سال تحصیلی جدید (مهر تا بهمن 95) خبر داده‌اند و علیرضا کمرئی مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران نیز در گفت‌وگویی با رسانه ملی واریز مطالبات حق التدریس سال جاری را مشروط به تأمین اعتبار دانست.

در همین رابطه فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش وپرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان تا پایان سال 94 و  معوقات حق التدریس شاغلان و نیروهای آزاد و حقوق سرباز معلمان از فروردین تا پایان دی ماه 95 خبر داده است اما مطالبات مربوط به حق‌التدریس معلمان از مهر تا پایان دی ماه 95 هنوز به حساب آنها واریز نشده است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2