لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

طرح تعطیلی مدارس در زمستان موجب «سکته تحصیلی دانش‌آموزان» می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طرح پیشنهادی مبنی بر جایگزینی بخشی از تعطیلی تابستانی با فصل زمستان نیازمند دقت ریزبینانه است، گفت: متاسفانه وقتی دانش‌آموزان به‌دلیل تعطیلی از درس جدا شوند دچار سکته تحصیلی می‌شوند و این برای آموزش آسیب‌زا است.
سه شنبه, 19 بهمن 1395

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره طرح پیشنهادی سازمان محیط زیست مبنی بر جایگزینی بخشی از تعطیلات تابستانی با فصل زمستان که با وارونگی هوا مواجه هستیم، اظهار کرد: این طرح نیازمند دقت ریزبینانه است چرا که پیشنهاد آن مشکلاتی را به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: شرایط آب وهوایی کشورمان به‌گونه‌ای است که آب وهوای مناطق مختلف در فصول سال با یکدیگر یکسان نیست و غالب نقاط کشور تابستانی گرم و سوزان با دمای نزدیک به 40 درجه دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در طرح جایگزینی بخشی از تعطیلات تابستانی با فصل زمستان دقت عمل انجام گیرد، تصریح کرد: این مهم را باید از مسئولان پرسید که آیا می‌خواهند تقویم متفاوتی را برای استانها تعبیه کنند یا اینکه راهکارهای دیگری را در نظر دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی اظهار کرد: ما در ایام نوروز، تعطیلات دو هفته‌ای داریم که عملاً در روزهای قبل و بعد از تعطیلات نشاط لازم را به سبب تعطیلات طولانی شاهد نیستیم؛ حال چگونه می‌خواهیم تعطیلات زمستانی را دایر کنیم.

وی افزود: متاسفانه وقتی دانش‌آموزان به‌دلیل تعطیلی از درس جدا شوند دچار سکته تحصیلی خواهند شد و این برای آموزش کشور و مدارس  آسیب‌زا است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید کوتاهی سایر دستگاهها در کنترل آلودگی هوا بر سر دانش‌آموزان تخلیه شود؛ بهتر است جلوی منابع آلودگی در کلانشهرها گرفته شود؛ چرا گوش شنوایی وجود ندارد.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی، متاسفانه بسیاری از مشکلات نظیر تالابها، گردوغبار و آلودگی هوا حل نشده و از طرفی نباید تمامی کاسه  و کوزه‌ها بر سر دانش‌آموزان شکسته شود.

وی تصریح کرد: مسئولان در این طرح نظر نمایندگان مردم را نخواسته‌اند و این مهم باید کارشناسی و با دقت بسیار زیاد بررسی شود.

به گزارش تسنیم؛ علی‌اصغر رجبی؛ مدیر مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم محیط زیست شهریور ماه امسال از بررسی کارشناسی این سازمان برای تغییر ساعت دستگاه‌ها و ادارات به‌همراه کاهش ایام و ساعت مدارس خبر داده و گفته بود: نتیجه بررسیها به‌زودی به دولت ارائه می‌شود تا هیئت وزیران درباره آن تصمیم‌گیری کند؛ بسته مدیریت تقاضای سفر شامل تغییر ساعات شروع و پایان ساعات کار کارمندان دستگاه‌های مختلف، کاهش ساعت و ایام تعطیلی مدارس و تغییر زمان تعمیرات اساسی واحدهای صنعتی از تابستان به زمستان است.

معصومه ابتکار؛ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در آخرین روز شهریور ماه از  امکان تعطیلی دوهفته‌ای، سه‌هفته‌ای و حتی یک‌ماهه مدارس در زمان آلودگی و پایداری هوا در فصول سرد خبر داده بود و تاکید کرد که این برنامه در حال بررسی است.

ابتکار در نوزدهم دی ماه هم در مورد طرح تعطیلی مدارس در فصل زمستان، از ارائه پیشنهاد و مذاکره با وزارت آموزش و پرورش درباره این طرح خبر داده بود و تصمیم نهایی در مورد این موضوع را به نظر وزارت آموزش و پرورش منوط کرده بود.

همچنان بعد از گذشت چند ماه از بررسیها نتیجه نهایی در رابطه با این طرح اعلام نشده است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2