لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سازمان محیط زیست درباره طرح تعطیلات زمستانی مدارس فقط کُلی‌گویی کرده است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم گفت: درباره طرح پیشنهادی سازمان محیط زیست برای جایگزینی بخشی از تعطیلات تابستانی با فصل زمستان، حرفهای کارشناسی نشنیده‌ام و فقط کُلی‌گویی شنیده‌ام.
سه شنبه, 19 بهمن 1395

مجتبی رحماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشکاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره طرح پیشنهادی سازمان محیط زیست مبنی بر جایگزینی بخشی از تعطیلات تابستانی با فصل زمستان که با وارونگی هوا مواجه هستیم، اظهار کرد: قاعده این طرحها، کُلی‌گویی است؛ باید نمودار آلودگی هوا در روزهای تحصیلی و غیرتحصیلی در نظر گرفته شود و اگر تفاوت عمده‌ای مشاهده شد، بگویند که این تفاوت ما را ملزم می‌کند که این طرح را عملی کنیم.

وی با بیان اینکه تا این زمان درباره طرح پیشنهادی سازمان محیط زیست حرفهای کارشناسی نشنیده‌ام و فقط کُلی گویی شنیده‌ام، تاکید کرد: مسئولانی که به دنبال تغییر زمان سال تحصیلی با هدف کاهش آلودگی هوا هستند باید با حرفهای کارشناسی درباره این موضوع، مردم را متقاعد کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم تصریح کرد: برداشتم این است که تفاوت آلودگی و عدم آلودگی هوا در دو ماه تحصیلی و غیرتحصیلی زیاد نیست اما اگر نظر کارشناسی برخلاف برداشتم باشد، تابع آن خواهم بود؛ سیستمهای ناظر بر آب و هوا باید معدل (حداقل و حداکثر) آلودگی هوا را دو ماه سال تحصیلی و غیرتحصیلی منتشر کنند، در آن زمان می‌توان درباره این موضوع نظر کارشناسی داد.

رحماندوست با بیان اینکه با متغیر بودن آغاز و پایان سال تحصیلی در مناطق مختلف کشور به دلیل شرایط هر استان در ایام مختلف سال موافق هستم، گفت: در خرداد یا مهر ماه گرمای هوا مردم و دانش‌آموزان را در استان خوزستان آزار می‌دهد، اگر در کشور به تناسب آب و هوا، سال تحصیلی متغیر باشد به سود سلامتی دانش‌آموزان است.

به گزارش تسنیم؛ علی‌اصغر رجبی؛ مدیر مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم محیط زیست شهریور ماه امسال از بررسی کارشناسی این سازمان برای تغییر ساعت دستگاه‌ها و ادارات به‌همراه کاهش ایام و ساعت مدارس خبر داده و گفته بود: نتیجه بررسیها به‌زودی به دولت ارائه می‌شود تا هیئت وزیران درباره آن تصمیم‌گیری کند؛ بسته مدیریت تقاضای سفر شامل تغییر ساعات شروع و پایان ساعات کار کارمندان دستگاه‌های مختلف، کاهش ساعت و ایام تعطیلی مدارس و تغییر زمان تعمیرات اساسی واحدهای صنعتی از تابستان به زمستان است.

معصومه ابتکار؛ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در آخرین روز شهریور ماه از  امکان تعطیلی دوهفته‌ای، سه‌هفته‌ای و حتی یک‌ماهه مدارس در زمان آلودگی و پایداری هوا در فصول سرد خبر داده بود و تاکید کرد که این برنامه در حال بررسی است.

ابتکار در نوزدهم دی ماه هم در مورد طرح تعطیلی مدارس در فصل زمستان، از ارائه پیشنهاد و مذاکره با وزارت آموزش و پرورش درباره این طرح خبر داده بود و تصمیم نهایی در مورد این موضوع را به نظر وزارت آموزش و پرورش منوط کرده بود.

همچنان بعد از گذشت چند ماه از بررسی‌ها نتیجه نهایی در رابطه با این طرح اعلام نشده است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2