لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مدارس هیئت امنایی شهریه ندارند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیر امور شوراهای آموز‌ش‌وپرورش گفت: در مدارس هیئت امنایی شهریه نداریم اما خدمات فوق برنامه داوطلبانه است که هزینه آن را شوراهای آموزش و پرورش تعیین می‌کنند و اگر هزینه‌ای به اجبار نیز دریافت شود، تخلف است.
چهارشنبه, 29 دی 1395

به گزارش  خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نورعلی عباسپور در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار کرد: شوراهای آموزش و پرورش بازوی قدرتمندی برای اداره امور هستند و اگر جلسات آن به صورت مرتب برگزار نشود باید منتظر بحران باشیم تمام فرمانداران و استانداران ریاست شوراها را در مناطق بر عهده دارند و همه آنها نسبت به قطع آب و برق مدارس حساس هستند و بخشنامه کرده‌اند که این اتفاق رخ ندهد.

وی افزود: در قانون برخی مواد مالی هستند و برای آموزش و پرورش آورده مالی دارند به عنوان مثال طبق قانون شوراها شهرداری ها باید تا 5 درصد از عوارض ساختمان سازی و صدور پروانه را به آموزش و پرورش اختصاص دهند.

شهرداری ها موظف هستند آیین نامه وصول عوارض را تدوین کنند اما پس از 24 سال هنوز این آیین نامه تدوین نشده است بنابراین در سه سال اخیر تعاملاتی با وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها برای تدوین آیین نامه داشتیم و به تازگی بخشنامه‌ای از طریق سازمان شهرداری‌ها به شهرداری‌های سراسر کشور برای تدوین این آیین نامه‌ها ارسال شد.

مدیر شوراهای آموزش و پرورش گفت: هم‌اکنون با رکود در ساخت و سازها روبرو هستیم اما درآمدها از این محل در حال افزایش است و در این مدت 100 میلیارد تومان از این محل افزایش درآمد داشته‌ایم در حالی که این مبلغ در گذشته 60 میلیارد تومان بود.

از محل مواد قانون شوراهای آموزش و پرورش حدود 1600 میلیارد تومان درآمد در سال 94 داشتیم که این رقم در سال 95 افزایش یافته است.

عباسپور درباره هزینه کرد درآمدهای حاصله از طریق قانون شوراهای آموزش و پرورش افزود: کمک‌های افراد خیر، کمک‌های داوطلبانه خانواده‌ها، عوارض شهرداری‌ها و اجاره فضاها محل درآمد هستند که در سال 94 به 1600 میلیارد تومان رسید و پیش بینی می‌شود 100 تا 150 میلیارد تومان افزایش درآمد در سال 95 داشته باشیم که چگونگی هزینه کرد آن در قانون آمده است یعنی در بخش فعالیت‌های پرورش و تامین تجهیزات هزینه می‌شوند.

وی با اشاره به مدارس هیئت امنایی بیان کرد: این مدارس از آموزش و پرورش مجوزهای لازم را دریافت می‌کنند و اغلب آنها جزو مدارس موفق و مورد اقبال جامعه هستند.

در سه سال اخیر تلاش کردیم ساماندهی این مدارس را انجام دهیم و تا کنون دو هزار و 764  مدرسه شناسنامه‌دار هیئت امنایی با 17 هزار دانش آموز در سطح کشور فعال هستند همچنین سال گذشته 500 مدرسه مورد بازدید قرار گرفتند و 14 مدرسه که به ماموریت‌های خود عمل نکرده بودند از حالت هیئت امنایی خارج شدند.

عباسپور درباره شهریه مدارس هئات امنایی گفت: در مدارس هیئت امنایی شهریه نداریم اما خدمات فوق برنامه داوطلبانه است که هزینه آن را شوراهای آموزش و پرورش تعیین می‌کنند و اگر هزینه‌ای به اجبار نیز دریافت شود، تخلف است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2