لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

واریز30 میلیارد تومان بابت بدهی آب و برق مدارس/ سرانه 20 میلیاردی تا پایان هفته به مدارس می‌رسد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش‌وپرورش از واریز 30 میلیارد تومان بابت بدهی هزینه‌های آب، برق و گاز به حساب مدارس خبر داد.
سه شنبه, 28 دی 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یکی از اصلی‌ترین مشکلات مدارس دولتی، عدم اختصاص سرانه به آنهاست به گونه‌ای که مدارس در سال‌های اخیر به دلیل نداشتن سرانه برای تأمین هزینه‌هایی از جمله قبوض آب، برق، گاز و مایحتاج مورد نیاز از گچ تخته تا جوهر پرینتر با مشکلاتی مواجهند و برای حل مشکلات مالی به خانواده‌ها روی آورده‌اند تا با دریافت کمک‌های مالی که گاه حالت اجبار به خود می‌گیرد هزینه‌ها را تأمین کنند.

در بودجه سال 95 اعتبار 150 میلیارد تومانی بابت سرانه مدارس در نظر گرفته شده است که این اعتبار باید تخصیص یابد تا پس از آن به حساب مدارس واریز شود.

آنگونه که منصور مجاوری به خبرنگار تسنیم گفت: براساس اعتبار مصوب سرانه مدارس حدود 170 میلیارد تومان برای سال 95 در نظر گرفته شده است که تلاش می‌کنیم تا پایان سال با توجه به تخصیص بودجه در اختیار مدارس قرار گیرد.

وی افزود: از ابتدای سال تحصیلی جدید تا کنون 90 میلیارد تومان از محل ردیف بودجه بابت سرانه مدارس اختصاص یافته است و امیدواریم تا پایان هفته حدود 20 میلیارد  تومان دیگر اختصاص یابد.

امیدواریم تا پایان سال نیز باقی مانده اعتبار مصوب بابت سرانه مدارس که معادل 70 میلیارد تومان است تخصیص داده شود تا بتوانیم بخشی از نیازهای مدارس را تامین کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش وپرورش گفت:‌ 30 میلیارد تومان نیز بابت بدهی‌های آب، برق و گاز مدارس پرداخت شده است و حدود 35 میلیارد تومان هم به صورت اوراق بابت بخشی دیگر از بدهی برق مدارس در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2