لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

۱۲ هزار دانش آموخته محیط زیست را بعنوان مدرس جذب کنید
منبع خبر:خبرگزاری مهر
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از آموزش و پرورش خواست که از ۱۲هزار دانش آموخته رشته‌های محیط زیست به عنوان مدرس کتاب درسی انسان و محیط زیست استفاده شود.
شنبه, 25 دی 1395

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، احمد کبیری در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار استفاده از ۱۲ هزار دانش آموخته رشته‌های محیط زیست به عنوان مدرس کتاب درسی انسان و محیط زیست در سال تحصیلی آینده شد.

در متن این نامه آمده است: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک سازمان صنفی و تخصصی که بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی (۱۳۸۱) تشکیل شده است، اهداف ارتقای سطح دانش و گسترش فن آوری جدید در کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و همچنین تلاش در جهت حفظ و پایداری محیط زیست و منابع پایه تجدید شونده را دنبال می‌کند و تاکنون بیش از ۱۲ هزار دانش آموخته رشته‌های محیط زیست (در گرایش‌های گوناگون) در مقاطع مختلف به عضویت این سازمان درآمده‌اند.

ضمن اینکه امروزه با عنایت به اینکه بهره مندی از محیط زیست مطلوب در چشم انداز ۲۰ ساله جامعه نقش بسته و نظر به تأکید ویژه برنامه‌های پنجم و ششم توسعه کشور بر حفاظت از محیط زیست در کنار روند شتابان توسعه اقتصادی، صنعتی و کشاورزی، باید با ایجاد عرصه‌های نوین مطالعاتی، اجرایی و نظارتی نه تنها ضامن پایداری توسعه در کشور بود، بلکه مشاغل جدیدی را به واسطه این افق دید نوین به جامعه عرضه کرد.

بنابراین با توجه به  تألیف کتاب درسی انسان و محیط زیست و تدریس آن برای تمامی فراگیران رشته‌های علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، کار و دانش و فنی و حرفه‌ای پایه یازدهم در سال تحصیلی آینده، پیشنهاد می‌شود دانش آموختگان رشته‌های محیط زیست این سازمان به عنوان مدرس کتاب درسی مورد اشاره در مدارس سراسر کشور به کار گرفته شوند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2