لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیام وزرای آموزش و پرورش و کشور برای سالروز تصویب شوراها
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزرای آموزش و پرورش و کشور به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، پیام مشترکی صادر کردند.
شنبه, 25 دی 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،‌ در متن این پیام آمده است:آموزش و پرورش گسترده ترین واثر گذارترین نهاد اجتماعی است که با ترتیب کودکان و نوجوانان و یاددهی مهارت های اساسی زندگی به آن ها ، مسیرتوسعه و پیشرفت کشور را هموار می سازد.

درهمه ی نقاط میهن عزیزمان ، پرچم پر افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران برفراز مدارس افراشته شده است که محور وحدت ملی و محلی برای تمرین زندگی اجتماعی ، کسب دانش ، تجربه و همزیستی به شمار می رود.

از این رو سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش توانمندی جامعه را برای حل مشکلات و مدیریت موثر سیاست داخلی افزایش می دهد و دستیابی ملت به خواسته ها و آرمان هایش را تسهیل می کند.

تقویت سرمایه انسانی نتیجه کار نظام آموزشی و پرورشی است که با ارزش ترین ثروت هر کشور محسوب می شود و تأکید بر اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) مبتنی بر این معناست که افراد جامعه بر توانایی‌ها و داشته های خود اتکا کنند تا از این طریق استقلال کشور حفظ شود.

بنابراین آموزش و پرورش با تربیت و تأمین نیروی انسانی مولد ، حافظ استقلال و مهم ترین عامل پیشرفت جامعه است.

مدارس درصورتی می توانند چنین نقشی را ایفا کنند که از شرایط و امکانات لازم برای پویایی و بالندگی برخوردار باشند.

یکی ازمهم ترین سازو کارهای ارتقای کیفیت مدارس ، مشارکت مردم و سازمان ها در تامین نیازهای آن ها و همکاری در طراحی واجرای برنامه های آموزشی و پرورشی است.

در این راستان شوراهای آموزش و پرورش در استان ها ، شهرستان‌ها و مناطق کشور با مدیریت استانداران و فرمانداران محترم و همفکری نخبگان اجرایی و علمی ، اولیا و معتمدین و نیز بهره گیری از امکانات و ظرفیت های محلی و منطقه ای ، اقدامات شایان توجهی درحل و فصل مشکلات و تقویت بنیه علمی و تربیتی دانش آموزان در نقاط مختلف کشور داشته اند.

درآستانه سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش توسط مجلس شورای اسلامی ، ضمن پاسداشت و تبریک این روز ، از زحمات اعضای محترم شورای استان ها ، شهرستان ها و مناطق کشور قدردانی می شود و انتظار می رود در اجرای دقیق مفاد قانون شوراها اهتمام لازم را مبذول دارند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2