لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اجرای قانون شوراها موجب نگاه ویژه به آموزش‌وپرورش می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌هدف ما این است که بتوانیم با طرح مسئله هفته شوراهای آموزش و پرورش، توجه‌ سایر دستگاه‌ها را به آموزش و پرورش جلب و برای پیشرفت هرچه بیشتر نظام تعلیم و تربیت تلاش کنیم.
سه شنبه, 21 دی 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرضیه گُرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از بهترین شرایطی که برای اداره آموزش و پرورش در چارچوب قانون می‌توانست رخ دهد تصویب قانون شوراها بود که سال 1372 مصوب شد اما هنوز نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌های قانون شوراهای آموزش و پرورش به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: هدف ما این است که بتوانیم با طرح مسئله هفته شوراهای آموزش و پرورش، توجه‌ سایر دستگاه‌ها را به آموزش و پرورش جلب کنیم و برای پیشرفت هرچه بیشتر نظام تعلیم و تربیت تلاش کنیم و قانون شوراهای آموزش‌وپرورش کمک می‌کند که یک نگاه ویژه به آموزش‌و پرورش داشته باشیم.

گُرد ادامه داد: ابتدا باید بستر لازم و زیربناها در استان‌ها به وجود آید و این اختیاراتی که قانونگذار به شوراها داده را منتقل کنیم و اعتقاد به یک وحدت رویه لازم در کل کشور داریم و معتقدیم فعالیت‌های آموزشی بر اساس سیاست های ابلاغی وزارتخانه و اسناد بالادستی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه راه باید اجرا شود ولی برنامه‌ریزی استانی را باید خود استان انجام بدهد.

وی توضیح داد: به عبارت دیگر اگر در استان‌ها معضل و مشکلی در هر زمینه ای مانند مسائل مالی، اداری و نیروی انسانی و غیره پیش می‌آید مسئولان همان استان یا شهرستان مشکل را حل می‌کنند و این اختیاراتی که قانونگذار تعیین کرده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش یک اَبَردستگاه است و بیشترین پرسنل و بیشترین مخاطب را دارد ما نیازمند این هستیم که در همه ابعاد تمام دستگاه‌ها کمک و همفکری کنند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2