لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شکل و معماری مدارس باید تغییر کند
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزیر آموزش‌وپروش با تاکید بر ایجاد فضای آموزشی با نشاط برای دانش‌آموزان گفت: در رویکرد جدید نظام تعلیم و تربیت، نیازمند تغییر در شکل و ظاهر مدارس هستیم.
جمعه, 10 دی 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فخرالدین دانش آشتیانی در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهارکرد: در سال‌های اخیر قدم‌های خوبی در زمینه نوسازی مدارس برداشته شده است که جای تشکر دارد اما امیدوارم روزی برسد که تمام فضاهای آموزشی ما استاندارد و مطلوب باشد.

وی با اشاره به این مطلب که مشارکت مالی مهم نیست،‌ افزود: آنچه مهم است، نگرش خیرین است و این نگرش و رویکرد خیر است که دارای ارزش معنوی است.

وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: کار سازمان نوسازی مایه مباهات است و ارزش باقیات صالحات دارد به ویژه برای افرادی که به طور مستقیم کار عمرانی انجام می‌دهند.

امیدوارم زمانی فرا برسد که درکشور، پایان فضاهای آموزشی نامطلوب را جشن بگیریم و معتقدم تعامل آموزش‌و پرورش با مردم و همکاری خیرین این روز را در تاریخ آموزش‌و پرورش رقم خواهد زد.

دانش آشتیانی افزود: اولین مسئله‌ای که در رویکرد جدید به آن توجه می‌کنیم، ایجاد محیط آموزشی با نشاط برای دانش آموزان است تا فرآیند یادگیری بهتر صورت گیرد و دانش‌آموز در مدرسه احساس نشاط و شادابی کند.

وی با تاکید بر اجرای عدالت آموزشی یادآور شد: شاخص سرانه در مناطق محروم را افزایش خواهیم داد و در مرحله بعد تلاش داریم، همه شاخص‌ها را به حد مطلوب برسانیم.

دانش آشتیانی، کیفیت معماری مدارس را در تربیت دانش‌آموزان موثردانست و تصریح کرد: با همکاری و همفکری اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، معماری جدیدی را برای احداث فضاهای آموزشی ترسیم خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: فضاهای آموزشی کنونی باید تغییر کند و در رویکرد جدید نظام تعلیم و تربیت، نیازمند تغییر در شکل و ظاهر مدارس هستیم.

در این مراسم وزیر آموزش‌وپرورش حکم انتصاب محمد تقی نظرپور به سمت رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را به وی اعطا و از زحمات چندین ساله مرتضی رئیسی تقدیر کرد.

انتهای پیام.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2