لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پیشنهاد اختصاص 9 هزار میلیارد تومان برای بهینه‌سازی عملکرد نظام آموزشی و تحقیقاتی کشور
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دولت در بودجه سال 96 و با گذشت دو سال از ابلاغ سیاستهای کلی «علم و فناوری»، پیشنهاد اختصاص بودجه 9 هزار میلیارد تومانی با هدف بهینه‌سازی عملکرد و ساختار نظام آموزشی و تحقیقاتی کشور را داده است.
دوشنبه, 06 دی 1395

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی، سیاست‌های کلی «علم و فناوری» که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شد را شهریور ماه دو سال گذشته ابلاغ کردند.

در ذیل سیاست‌های کلی ابلاغی، بندی به بهینه‌سازی عملکرد و ساختار نظام آموزشی و تحقیقاتی کشور به منظور دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز و شکوفایی علمی اختصاص یافته و در راستای آن به «افزایش بودجه تحقیق و پژوهش به حداقل چهار درصد تولید ناخالص داخلی تا پایان سال 1404 با تأکید بر مصرف بهینه منابع و ارتقاء بهره‌وری» تأکید شده است.

امسال دولت برای تحقق سیاستهای کلان این بخش و مخصوصا بند «2-8» که در پاراگراف قبلی به آن اشاره شد، بودجه 9 هزار میلیارد تومانی را در قالب اعتبارات موضوع اجرای این بند از سیاست‌های کلی علم‌وفناوری برای سال آینده پیش‌بینی کرده است.

از مجموع رقم پیش‌بینی شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، 4 هزار و 100 میلیارد تومان بهب عنوان بودجه جاری و 4 هزار و 900 میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص یافته است.

این بودجه شامل حمایت از بخش‌های پژوهشی وزارتخانه‌ها، بروزآوری تجهیزات آزمایشگاهی مدارس و دانشگاه‌ها، طرح‌های حمایتی از نخبگان، پارک‌های علم و فناوری، حمایت از تحقیقات طب سنتی و.

می‌شود.

این رقم (مجموع بودجه) در برابر پیش‌بینی‌های دولت در لایحه بودجه سال جاری، رشدی 28.

5 درصدی را نشان می‌دهد که به ترتیب در بخش بودجه‌های جاری و عمرانی 52.

2 و 13.

7 درصد رشد را نشان می‌دهد.

مجموع بودجه پیش‌بینی شده در لایحه مالی سال جاری، 7 هزار میلیارد تومان بود که بالغ بر 2 هزار و 693 میلیارد تومان شامل بودجه جاری و بالغ بر 4 هزار و 306 میلیارد تومان شامل بودجه عمرانی می‌شد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2