لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فرهنگیان و دانش آموزان خوزستان مظلوم واقع شده اند
منبع خبر:خبرگزاری مهر
اهواز - مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: فرهنگیان و دانش آموزان خوزستان نسبت به هم صنفان خود در سایر استانها مظلوم واقع شده اند.
شنبه, 04 دی 1395

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی پور پیش از ظهر امروز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: شروع دریافت مطالبات را از سه سال قبل شروع کردیم ولی اینکه چرا قبل از آن پیگیری نشده به خاطر این بود که آموزش و پرورش اولویت اول دستگاه های اجرایی استان خوزستان نبوده است.

تقی پور بیان کرد: از سال ۷۱ تا سه سال قبل مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان مطالبه آموزش و پرورش استان خوزستان از کارخانه ها و شرکت ها است.

بیش از ۸۰ شرکت به ما بدهکار هستند ولی تنها شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و پتروشیمی ماهشهر اقدام به پرداخت کردند.

وی عنوان کرد: سال تحصیلی قبل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به عنوان سرانه دانش آموزی برای یک میلیون دانش آموزی خوزستان (هر نفر یک هزار و ۴۰۰ تومان) اختصاص دادند که آن هم مرداد ماه و بعد از پایان سال تحصیلی پرداخت شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان ابراز تاسف کرد: برای هر دانش آموز تنها یک هزار و ۴۰۰ تومان را اختصاص می دهند و متاسفانه این مبلغ حتی کفاف هزینه برای مایع دستشویی و یا گچ مدارس هم نمی شود.

تقی پور بیان کرد: تلاش و اهتمام لازم را برای پرداخت مطالبات آموزش و پرورش باید داشته باشیم چون دانش آموزان و فرهنگیان خوزستان تنها قشری هستند که نسبت به هم صنفی های خود در سایر استان ها مظلوم واقع شده و حتی یک سانتیمتر استخر هم ندارند.

وی اظهار کرد: طرح معراج را برای پاسخ به شبهات دینی از سال ۸۸ به همت آیت الله حیدری و روحانیون استان در مدارس استان خوزستان اجرا کردیم.

رفیعی دهکردی معاون پرورشی آموزش و پرورش خوزستان نیز پیشنهاد داد: می توانیم طرح روحانی مقیم را در مدارس استان اجرا و هزینه آنها را از خود مدارس پرداخت کنیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2