لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لزوم حمایت استانداری از اعزام طلاب به همه مدارس خوزستان
منبع خبر:خبرگزاری مهر
اهواز - نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم حمایت استانداری خوزستان از اعزام طلاب به همه مدارس خوزستان تاکید کرد.
شنبه, 04 دی 1395

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن حیدری پیش از ظهر امروز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: از ۱۰ سال قبل یک تفاهمنامه بین وزارت آموزش و پرورش و حوزه های علمیه کشور منعقد شده مبنی بر اینکه ستاد و کمیته ای تحت عنوان «همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش» منعقد شود.

وی افزود: بدون همکاری با یکدیگر نه حوزه و نه آموزش و پرورش نمی تواند به اهداف و رسالت های خود دست پیدا کند.

این کمیته خوشبختانه تشکیل و استان به واسطه طرح های ابتکاری فرهنگی و آموزشی خوب همیشه جزو استان های برتر کشور است.

آیت الله حیدری بیان کرد: طرح ولایت با هدف دفاع از مبانی مکتب تشیع اجرا و کارگاه های آموزشی ضمن خدمت بسیاری هم برگزار و ۲۵ هزار معلم خوزستانی تا سال گذشته نیز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: طرح معراج از اهواز، زیرنظر و با پیشنهاد نمایندگی ولی فقیه در استان خوزستان اجرا و طلاب با هماهنگی آموزش و پرورش اقدام به برگزاری کلاس ها برای طرح مسائل شرعی، دینی، برقراری ارتباط با معلمان و همچنین پاسخگویی به سوالات دانش آموزان می کنند.

علاوه بر اجرای طرح معراج، انجمن اولیا و مربیان نیز فعال شدند و کلاس های تربیتی، روانشناسی و اخلاقی برای خانواده ها برگزار می کنند.

آیت الله حیدری تصریح کرد: بالغ بر ۴۵۰ نفر از طلاب در این طرح همکاری دارند.

در سال ۸۹ تعداد ۱۰۰ مدرسه، سال ۹۰ تعداد ۲۰۰ مدرسه، سال ۹۱ تعداد ۳۵۰ مدرسه، سال ۹۲ تعداد ۳۸۶ مدرسه، سال ۹۳ تعداد ۳۱۸ مدرسه و سال گذشته ۲۹۶ مدرسه تحت پوشش اجرای طرح قرار گرفتند.

وی بیان کرد: به خاطر اینکه بودجه به اندازه کافی تامین نشده این طرح فقط برای اهواز، باوی و کارون اجرا شده ولی اگر با همت استانداری بودجه لازم تامین شود آن را در سایر شهرستان ها نیز اجرا می کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: طرح ملی امین نیز که مدیریت آموزشی و پرورشی بر عهده حوزه علمیه گذاشته شده را اجرا و طی سال های اخیر ۲۵ مدرسه امین را در استان تعیین کردیم.

آیت الله حیدری خطاب به حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: پیشنهاد ما این است که به همت شورای آموزش و پرورش بودجه ای در همین جلسه به منظور اجرای طرح معراج تصویب شود.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2