لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دیدار رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با معاون اول رئیس‌جمهور
منبع خبر:خبرگزاری مهر
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی به همراه رئیس شورای موسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران با معاون اول رئیس جمهور دیدار کردند.
پنج شنبه, 02 دی 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش مرضیه گرد، روز گذشته به منظور ارائه گزارش در خصوص عملکرد مدارس غیر دولتی و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی در دفتر کار معاون اول رئیس جمهور حضور یافت.

در ابتدای این دیدار، صنیعی رئیس شورای موسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران و نایب رئیس کشوری گزارشی از اهم اقدامات و توفیقات مدارس غیر دولتی در حوزه های آموزشی، پرورشی، پژوهشی و المپیادها ارائه نمود.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی، نیز به ارائه گزارش مستندی از خدمات قابل تقدیر موسسان مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی پرداخت.

وی  میزان صرفه جویی های حاصله از خدمات این موسسان را در سه زمینه فضای آموزشی، نیروی انسانی و سرانه دانش آموزی حدود 214 هزار میلیارد بیان کرد و افزود: در کنار استفاده از نیروهای توانمند بازنشسته و صاحب نظر در مدارس غیر دولتی برای  حدود دویست و هفت هزار نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

گرد در ادامه همچنین از نقش خیر و معین بودن تعدادی از مدارس غیردولتی در حمایت از مدارس غیر دولتی داخل و خارج از کشور و همکاری در ارائه خرید خدمات آموزشی در مناطق محروم توضیحات مبسوطی داد و با تاکید بر توجه انگیزه مشارکت فرهنگیان و موسسان به تصویب قوانینی که مانع جلب مشارکت و سرمایه گذاری در بخش آموزش می شود و مشکلاتی را برای موسسان نظیر؛ عدم رعایت حریم مدرسه، رعایت حرمت مکان مقدس مدرسه و مدیران و موسسان، برای  برخی شهرداری ها در خصوص پرداخت عوارض طبق قانون شورا ها (سهم آموزش و پرورش ) و تابلو های مراکز آموزشی مجاز و همچنین تغییر کاربری زمین های مسکونی شخصی موسسان ایجاد می کند، اشاره نمود.

در خاتمه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ضمن تشکر از زحمات موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی اظهار کرد: رویکرد دولت، تقویت و کمک به نظام تعلیم و تربیت است و ما در حد توان برای رفع مشکلات آموزش و پرورش و ارتقا و بهبود شرایط مدارس دولتی و همچنین تقویت مدارس غیر دولتی به موسسان کمک خواهیم کرد.

معاون اول رئیس جمهور در خصوص حل مشکلات مدارس غیر دولتی راهکارهایی را ارائه نمود و به رعایت حریم مدرسه و همکاری با آموزش و پرورش تاکید کرد.

جهانگیری در خاتمه درباره رایزنی درباره حل مشکلات مربوط به شهرداری ها و سایر مسائل مطروحه اظهار امیدواری کرد: در این خصوص رایزنی هایی صورت خواهد گرفت.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2