لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

«معلم‌محوری» باعث نقص در فرایند یادگیری است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی‌ و آموزش‌نیروی‌ انسانی شهر تهران گفت: در فرایند یادگیری دانش‌آموز باید محور قرار گیرد و معلم‌محوری سبب نقص در فرایند یادگیری است.
چهارشنبه, 01 دی 1395

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ مراسم تجلیل از معلمان پژوهنده‌برتر اقدام‌پژوهی و منتخبین استانی، منطقه‌ای و کارمندان نمونه عوامل اجرایی مدارس و اداره، در ایام گرامیداشت هفته پژوهش و با توجه به نقش مهم پژوهش در توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کشور با حضور حدادی؛ معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش‌ نیروی‌انسانی‌اداره‌کل‌ شهر‌ تهران، پروازی‌مقدم، مدیر منطقه 6، اعضای شورای معاونین منطقه، مدیران همه دوره‌های تحصیلی و پژوهشگران برتر استانی و منطقه‌ای، در دبیرستان شاهد هفتم تیر برگزار شد.

پروازی‌مقدم مدیر منطقه در این مراسم ضمن اشاره به جایگاه و رتبه علمی منطقه در سطح شهر تهران و کشور، خطاب به مدیران درخصوص حمایت معلمان، تشویق و ترغیب آنها در راستای رفع مشکلات آموزشی‌وپرورشی دانش­‌آموزان با روش اقدام‌پژوهی گفت: از مدیران مدارس انتظار می‌­رود نسبت به این امر توجه ویژه داشته و در راستای رشد و ارتقاء اقدام‌پژوهی همت مضاعف بکار ببندند.

حدادی؛ معاون پژوهش، برنامه‌ریزی‌ و آموزش‌ نیروی‌ انسانی شهر تهران نیز ضمن قدردانی از مدیرمنطقه، معاونت پژوهش‌وبرنامه‌ریزی، مدیران و معلمان پژوهنده منطقه اظهار داشت: گام‌های موثری با حضور دانش‌آموزان و معلمان پژوهنده در راستای سوق دادن ایران اسلامی به پله‌های تعالی علم وفناوری برداشته شده است.

حدادی ادامه داد: در پژوهش راهبردی‌ و کاربردی که در سند تحول‌ بنیادین هم آمده، از معلم انتظار می‌رود از پژوهش به عنوان ابزاری در فرایند تدریس استفاده کند که این همان اقدام پژوهی و درس‌پژوهی است.

وی افزود: دانش‌آموز باید محور قرار بگیرد و معلم‌محوری سبب نقص در فرایند یادگیری است؛ در فرایند تدریس باید به ویژگی‌های دانش‌آموز توجه شود و آنها را در این فرایند درگیر کنیم.

معاون پژوهش، برنامه‌‌ریزی‌ و آموزش نیروی‌ انسانی شهر تهران ادامه داد: در بحث پژوهش به دنبال تغییر در تفکر تدریس هستیم و  چنانچه هر معلم با طرح سؤالی درخصوص مسائل تربیتی به پژوهش بپردازد، در واقع در هر سال هر معلم یک دانش‌آموز را هدایت کرده و ما به اهداف عالی سندتحول دست پیدا کرده‌ایم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اقدام­‌‌پژوهی تنها مختص معلمان نبوده و مدیران و معاونین نیز باید  مسائل و مشکلات مدرسه را با روش اقدام ­پژوهی حل کنند به سخنان خود خاتمه داد.

در پایان این مراسم از 5 معلمان پژوهنده برتر استانی، 31 معلم منطقه‌­ای همچنین کارمندان نمونه استانی و منطقه‌ای عوامل اجرایی مدارس و منطقه تقدیر به ­عمل­ آمد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2