لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نرخ پوشش پیش دبستانی از ۱۹ درصد به ۴۵ درصد در سال گذشته رسید
منبع خبر:خبرگزاری مهر
مدیرکل پیش دبستانی آموزش و پرورش گفت: نرخ پوشش پیش دبستانی در روستا تا پیش از این ۱۹ درصد بود که این نرخ سال گذشته به ۴۵ درصد رسید.
دوشنبه, 29 آذر 1395

به گزارش خبرنگار مهر، رخساره فضلی در همایش پیش دبستانی زیربنای توسعه عدالت آموزشی که در دانشگاه الزاهرا برگزار شد، گفت: دوره پیش دبستانی  در نظام تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گرفته است و در سند تحول بنیادین نیز به توسعه آن تاکید شده است.

وی افزود: رشد مغزی کودکان تا ۸ سال است و هرچه پیش برویم تاثیر سرمایه گذاری بر ذهن و فکر افراد کمتر می شود.

وی تصریح کرد: سخت ترین دوران پیش دبستانی در سال های ۹۰ - ۹۱ بوده است؛ به طوری که نرخ پوشش ۳۸ درصد بود و سال گذشته به ۵۶ درصد افزایش یافت.

مدیرکل دفتر پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: نرخ پوشش پیش دبستانی در روستا ۱۹ درصد بوده است که این نرخ سال گذشته به ۴۵ درصد رسید.

وی ادامه داد: نظام آموزش و پرورش بر این تاکید دارد که خرده فرهنگ ها را به رسمیت بشناسد.

ما دو زبانگی را محرومیت نمی دانیم و به مناطقی که وزارت کشور شناسایی کرده و گفته محرومند ورود پیدا کردیم و مشخص شد اغلب مناطق محروم، مناطق دو زبانه هستند.

فضلی گفت: اگر قرار باشد تنها نوآموزانی که خانواده های ثروتمند و باسواد دارند و خانواده هایی که دسترسی به رسانه دارند به پیش دبستانی ها بروند، فضای رشد آنان تصاعدی بالا می رود، کودکان مناطق محروم به دلیل فقر، عدم دسترسی به رسانه، والدین بی سواد و نظام تعلیم و تربیت فقیر، در آینده نیز در چرخه فقر خانواده قرار می گیرند و آنان بی سواد و فقیر می شوند.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2